Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

Obsah sekce

sekce
Pojištěnci

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění slouží pro případ nenadálých událostí, které se pojištěné osobě přihodí při cestách a pobytu v zahraničí nebo na území ČR. V rámci sestovního pojištění jsou nabízeny následující tarify:

Tarify pro jednorázovou cestu:

Název produktu Rozsah pojištění
E-Trip Evropa pojištění léčebných výloh a asistenční služby
E-TripALL Evropa kompletní pojistná ochrana (léčebné výlohy, asistenční služby, úraz, zavazadla, odpovědnost)
W-Trip Svět pojištění léčebných výloh a aktivní asistence
W-TripALL Svět kompletní pojistná ochrana (léčebné výlohy, asistenční služby, úraz, zavazadla, odpovědnost)
CZ-ALL Česká republika pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti

Speciální tarify na dobu neurčitou a pro neomezený počet cest do zahraničí:

Název produktu Rozsah pojištění
W-Travel Svět pojištění léčebných výloh a asistenční služby; maximální doba jednoho výjezdu 45 dní
W-TravelALL Svět kompletní pojistná ochrana (léčebné výlohy, asistenční služby,úraz, zavazadla, odpovědnost); maximální doba jednoho výjezdu 60 dní

Územní platnost cestovního pojištění:

Evropa:

  • všechny státy geografického území Evropy (Albánie, Andora, Belgie, Bělorusko, Bosna a
  • Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Jugoslávie, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko,Maďarsko, Makedonie, Malta, Moldavsko, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko,Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko - evropská část, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina, Vatikán, Velká Británie)
  • jejich vybrané ostrovy (Kréta, Sicílie, Sardinie, Korsika, Mallorca, Menorca, Ibiza, Kanárské ostrovy, Madeira, Azorské ostrovy, Země Františka Josefa, Jan Mayen, Špicberky, Hebridy, Shetlandy, Orkneje)
  • Egypt, Kypr, Maroko, Tunisko a Turecko

svět:

  • Všechny státy světa bez omezení vyjma ČR

ČR:

Pojištění pro cesty a pobyt v ČR (vhodné např. na dětské tábory, firemní školení apod.)

1. Je možné si zřídit k sjednanému cestovnímu pojištění ještě další připojištění?

Pojišťovna nabízí k uvedeným produktům různé možnosti připojištění.

2. Co zahrnuje připojištění storna zájezdu?

Tímto způsobem je možné si připojistit riziko zrušení zájezdu. Připojištění musí být sjednáno nejpozději v den plného zaplacení zahraniční cesty.

3. Jaké sporty jsou v rámci základní sazby pojištění?

Bez navýšení pojistného je pojištěna pracovní činnost duševně pracujících (pracovní cesta) a následující sporty:

aerobic, airsoft, atletika, míčové sporty, běh, biatlon, boccia, bouldering, bruslení, buggykiting, bungeerunning, curling, cyklistika, cyklokros, dračí lodě a pádlování, dutahlon, fitness, florbal, golf, hasičský sport, horské kolo (ne sjezd), jachting, jezdecké sporty, jóga, kickbox – aerobic, kiteboarding, kitesurfing, koloběh, kolová, korfbal krasobruslení, kulturistika, kvadriatlon, lakros, lanové aktivity, lední hokej, lukostřelba, lyžování po vyznačených trasách, metaná, moderní gymnastika, monoski, motokáry v půjčovnách, mountainboarding, nohejbal, orientační běh, paintball, parasailing, plavání, plážový volejbal, pozemní hokej, psí spřežení, saně a boby na vyznačených trasách, severská kombinace, skateboarding, biatlon, skoky na trampolíně bez jištění, snowboarding po vyznačených trasách, snowkiting, softbal, spinning, sportovní lov, sportovní střelba (střelba na terč s použitím střelné zbraně),squash, stolní tenis, šerm sportovní (klasický), šnorchlování, tenis, Peking, triatlon, veslování, vodní lyžování, vodní pólo, vodní skútr, volejbal, vysokohorská turistika bez horolezeckého náčiní do 3 500 m.n.m., wakeboarding, windsurfing, zorbing.

Připojištění Riziko 1 - s přirážkou 100 %:

Pracovní cesty manuálně pracujících, pohyb v nadmořské výšce nad 3 500 m.n.m a následující sporty:

Akrobatický rock and roll, americký fotbal, bilos, bojové sporty, bunde-jumping, historický šerm (bojový), jakékoli sportovní soutěže registrovaných sportovců, jízda na U-rampě, koňské dostihy, potápění do 40m hloubky, rafting a kanoistika na divoké řece, rychlobruslení (lední, in-line), skiboby, skikros, sportovní gymnastika, vysokohorská turistika do 5000 m.n.m. (s nutností pomůcek a ferraty).

Připojištění Riziko 2 – s přirážkou 300 %:

Akrobatické lyžování, alpinismus, canyoning, horolezectví, kaskadérství (i artisté), letecké sporty, lyžování a snowboarding mimo vyznačené strasy, mountbouarding, paragliding, parašutismus, potápění nad 40 m, skálolezectví, skeleton, skialpinismus, skoky a lety an lyžích, slézání ledopádů, speleologie, sporty s motorovými prostředky, vysokohorská turistika nad 5000 m.nm. (s nutností pomůcek a ferraty), závodní lyžování včetně tréninku.

Nepojistitelné sporty: 

Činnost profesionálních sportovců.

4. Jaké jsou ceny pojištění pro pojistné období 1-365 dní?

Věk E-Trip E-TripALL W-Trip W-TripALL CZ-ALL
0-15 let

9

19

19

29

10

16-70 let

12

22

26

36

10

71 a více let

18

28

72

82

10

5. Jaké jsou ceny pro dlouhodobé pojištění – pro opakované výjezdy?

Věk W-Travel W-TravelALL
0-15 let

880

1 990

16-70 let

880

1 990

71 a více let

1 760

3 980

6. Jaké jsou ceny produktu připojištění storna zájezdu?

Toto připojištění lze sjednat k produktům: W-Trip, W-TripALL, E-Trip, E-TripALL. Pojistit je možné jak celý zájezd, tak i pouze letenky a ubytování. Pojistné činí 2,5 % z celkové ceny zájezdu (min. 600 Kč). Klientovi bude uhrazeno 90 % stornopoplatků a v případě samostatných letenek či ubytování 80 % stornopoplatků. Pojištění lze sjednat nejpozději v den plného uhrazení zájezdu.

7. Kdy mohu požadovat slevu rodinné pojištění?

Za rodinu jsou považovány minimálně dvě osoby v příbuzenském vztahu. Přičemž alespoň jedna dospělá osoba musí být pojištěncem ZP MV ČR (u dítěte to není podmínkou). Rodinné pojištění představuje slevu 20 % z celkové ceny výsledného pojištění za rodinu.

8. Kdy mohu požadovat slevu skupinové pojištění?

Sleva pro skupinu 5 a více osob, které cestují společně ve stejném termínu, na stejné místo. Sleva činí 10 % z celkové částky pojištění, ale není možné ji kombinovat se slevou na rodinné pojištění.

9. Jedu na Slovensko, je nutné se pojistit, když je SR v EU?

Od 1. 5. 2004 platí pro ČR i SR Nařízení Rady EHS 1408/71 a 574/72, která hovoří o nároku

na lékařsky nezbytnou zdravotní péči s přihlédnutím k povaze nemoci a očekávané době pobytu na území jiného státu. Nezahrnuje spoluúčast a repatriaci.

Přestože platí toto Nařízení, doporučujeme pojištěncům uzavírat komerční cestovní pojištění.

10. Jedu na dovolenou a rád bych uzavřel cestovní pojištění.

ZP MV ČR nabízí zvýhodněnou nabídku služeb cestovního pojištění v tuzemsku i zahraničí prostřednictvím Pojišťovny Ergo pojišťovna, a.s. Smlouvy cestovního pojištění lze uzavřít přímo na pracovištích ZP MV ČR nebo on-line přes stránky www.zpmvcr.cz.

11. Mohu uzavřít cestovní pojištění i u jiné komerční pojišťovny?

Cestovní pojištění je možné uzavřít u jakékoliv komerční pojišťovny.

12. Jsem ve 20 týdnu těhotenství, mohu si sjednat cestovní pojištění do zahraničí?

Cestovní pojištění lze sjednat do 24 týdnu těhotenství.

13. Budu o dovolené lyžovat mohu si sjednat cestovní pojištění a jaké jsou ceny?

Je to možné. Ve standardní ceně pojištění je přitom zahrnuto lyžování po sjezdovkách - není tedy nutno se připojišťovat. Lyžování po extrémních sjezdovkách (znamenají okolí sjezdovky, kdy lyžař opustí sjezdovku a lyžuje v bezprostředním okolí sjezdovky) – je s přirážkou 300 %.

14. Rád bych uzavřel cestovní pojištění pro celou rodinu, jsem pojištěnec ZP MV ČR, máme nějaké výhody?

Ano. Podmínkou je pojištění minimálně dvou osob v příbuzenském vztahu, přičemž jedna dospělá osoba je vždy pojištěncem ZP MV ČR (u dítěte to není podmínkou). Rodinné pojištění představuje součet všech pojištěných osob minus 20 %. Platí jak pro krátkodobé, tak pro roční tarify.

15. Mohu zrušit smlouvu na cestovní pojištění a za jakých podmínek?

Pojištění mohou vypovědět obě smluvní strany do dvou měsíců ode dne uzavření pojistné smlouvy. Dnem doručení výpovědi počíná běžet osmidenní výpovědní lhůta, jejímž uplynutím pojištění zaniká. Pojistitel má v tomto případě právo na úhradu nákladů spojených se vznikem a správou pojištění ve výši 50 % z předepsaného pojistného, maximálně však 1.000 Kč na každou pojištěnou osobu.

16. Jedu na lyže do rakouských alp, je potřebné uzavřít cestovní pojištění, když je Rakousko v EU?

Doporučujeme Vám cestovní pojištění uzavřít, protože ve vysokohorských oblastech je málo smluvních zařízení a rakouský zdravotní systém úrazy nezahrnuje do nezbytné zdravotní péče. Dále pro případ nutnosti převozu leteckou záchrannou službou je vhodné mít připojištění, neboť tuto přepravu by vám mohl přepravce naúčtovat.

Informace

Registrace nového pojištěnce

Aktuality

Naše pobočky

Naše pobočky jsou po celé ČR. Vyberte si tu, která je vám nejblíže

Akční nabídky

Bonusy

Nastávající nebo novopečené maminky, klidně odpočívejte!

O bonus z fondu prevence můžete
žádat až do 20. ledna 2018.