Aktualita z středa, 20. července 2016

Druhou polovinu letošního KPŽ otevře Praha – Karlštejn Tour České spořitelny

V sobotu 23. července odstartuje z Dostihového závodiště Velká Chuchle už devátý díl letošního seriálu Kolo pro život. Cvalové a klusácké dostihy pro tento jeden jediný den v roce nahradí závodníci na horských kolech v rámci největšího pražské MTB akce: Praha – Karlštejn Tour České spořitelny, která se druhým rokem pojede s podtitulem Velká cena Prahy na horských kolech.

zobrazit
Aktualita z čtvrtek, 14. července 2016

Z gauče svého obýváku rovnou do ZP 211. Přihláška online!

Jedinečnou šanci přihlásit se k ZP 211 máte právě teď – online. Nemusíte se vůbec zvedat z gauče svého obýváku. Jen na svém počítači otevřete webové stránky www.zpmvcr.cz a klikněte na pole: Přihlaste se online.

zobrazit
Aktualita z čtvrtek, 14. července 2016

Změnili jste příjmení? Nic nehlaste, jen čekejte novou průkazku

Klienti ZP 211 mají velkou výhodu oproti těm ostatním: nemusí pojišťovně hlásit změnu svého příjmení a ani bydliště. Pojišťovna tyto údaje automaticky přebírá ze základního registru obyvatel. A dokonce již opravdu není nutné žádat při změně příjmení o nový průkaz pojištěnce – ZP 211 spustila nový program, díky kterému takovým pojištěncům automaticky průkaz zasílá.

zobrazit
Aktualita z pátek, 8. července 2016

Od července do září mohou občané ČR změnit svou stávající zdravotní pojišťovnu. Jak na to?

Přestože stále platí pravidlo, že je pro obyvatele České republiky možné změnit zdravotní pojišťovnu pouze jednou ročně, v roce 2016 jsou novelou zákona o veřejném zdravotním pojištění povoleny přestupní termíny dva. Ti, kteří o změně přemýšlí, mají aktuálně šanci podat platnou přihlášku do konce září, u nové zdravotní pojišťovny budou poté zaregistrováni od 1. ledna nového kalendářního roku.

zobrazit
zobrazit
zobrazit
Aktualita z čtvrtek, 5. května 2016

Astmatem trpí pět procent klientů ZP MV ČR. Jejich léčba vyjde na 600 milionů Kč

Více než 60 000, tedy pět procent pojištěnců největší zaměstnanecké Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR), trpí astmatem. Nejrizikovějším je přitom věk 10 až 14 let. Pojišťovna eviduje až 8,5 procenta nemocných astmatem v tomto věkovém rozmezí. Léčba astmatu stojí ZP MV ČR každoročně 600 milionů korun.

zobrazit
Aktualita z středa, 27. dubna 2016

ZP MV ČR zvýšila loni výdaje na zdravotní péči o 6 procent

O téměř šest procent zvýšila loni největší zaměstnanecká Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) výdaje na zdravotní služby pro své klienty. Zatímco v roce 2014 uhradila za léčení a další zdravotnické služby 25,9 mld. Kč, v roce 2015 už to bylo 27,4 mld. Kč.

zobrazit
Aktualita z pátek, 15. dubna 2016

Vítáme téměř 10 tisíc nových klientů

Vítáme všechny nově příchozí pojištěnce a děkujeme těm, kteří zůstali své „dvěstějedenáctce“ věrní. Jsme rádi, že jste s námi.

zobrazit
Aktualita z středa, 13. dubna 2016

Na kole za zdravím

211 se stala partnerem projektu Kolo pro život, největšího seriálu závodů na horských kolech, který vstupuje do své 17. sezóny. Tu odstartuje 23.4. v Dobřichovicích u Prahy tradiční první závod série, závod Trans Brdy České spořitelny. Tento rok i s naší podporou záchranného systému ZP 211.

zobrazit
Aktualita z úterý, 12. dubna 2016

Vysokohorské léčebně ozdravné pobyty (LOP) na rok 2016

Vážení rodiče, V rámci preventivních programů hrazených z fondu prevence na rok 2016 připravuje Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR pro své pojištěnce vysokohorské léčebně ozdravné pobyty (LOP).

zobrazit
Aktualita z středa, 6. dubna 2016

Soutěž v malování má vítěze

Kalendářní jaro je už nějaký ten den tady, a my se se zimou loučíme stylově - zavzpomínáme si na její vrchol, tedy Vánoce. Nejmladší klienti ZP MV ČR vzali do rukou pastelky v rámci soutěže Zdraví jako vášeň nám poslali výkresy na téma „Namalujte nám Vánoce“.

zobrazit
Aktualita z čtvrtek, 31. března 2016

První zdravotní pojišťovna s ombudsmanem

Jako zatím jediná zdravotní pojišťovna v České republice zřizuje Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) pro své klienty i zaměstnance institut ochránce jejich práv – ombudsmana.

zobrazit
zobrazit
Aktualita z čtvrtek, 10. března 2016

Za léčbu ledvin vydá ZP 211 ročně přes 600 milionů Kč

Minimálně 600 milionů korun vydá ZP 211 na léčení přibližně 4000 klientů, trpících závažným onemocněním ledvin, jako je karcinom, případně poškození, která vyžadují dialýzu či transplantaci ledvin.

zobrazit
Aktualita z středa, 9. března 2016

45. ročník Karlova běhu České spořitelny uzavře o víkendu na Božím Daru letošní Stopu

Pořadatelé z lyžařského klubu Slovan Karlovy Vary během tohoto týdne postupně upřesňují detaily posledního závodu série ČUS - Stopa pro život 2016. Přípravy jsou v plném proudu a organizátoři i místní se těší, že se spolu se závodníky rozloučí s letošní vrtkavou zimní běžkařskou sezónou právě na oblíbeném Karlovi.

zobrazit
Aktualita z pátek, 26. února 2016

Narodilo se vám miminko? Přihlaste ho online

Jste klientkou ZP 211 a právě se vám narodilo miminko? Přihlaste ho ke své zdravotní pojišťovně z klidu domova online. Nemusíte chodit osobně na vzdálenou pobočku, abyste splnila zákonnou povinnost – přihlásit své dítě k zdravotnímu pojištění.

zobrazit
Aktualita z úterý, 16. února 2016

ZP 211 nabídla praktickým lékařům a gynekologům smluvní jistotu

Praktičtí lékaři pro dospělé, pediatři a ambulantní gynekologové budou v průběhu února a března dostávat od největší Zaměstnanecké zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZP 211) smlouvy, uzavřené na dobu neurčitou.

zobrazit
zobrazit
Aktualita z úterý, 2. února 2016

Soutěž pro děti o super LEGO

Protože ještě několik měsíců po vánočních svátcích všichni vzpomínáme na chvíle plné pohody, které jsme zažili, rozhodli jsme se vyhlásit speciální soutěž pro děti o fantastické ceny.

zobrazit
Aktualita z středa, 27. ledna 2016

Změnili jste příjmení? Pošleme vám novou průkazku sami

Víte, že jako klienti zdravotních pojišťoven máte oznamovací povinnost o změně osobních údajů jako je změna rodného čísla, jména, příjmení či adresy? Ale vy, kteří jste pojištěni u ZP 211, to máte jednodušší! Změnu jména a příjmení či adresy už nám nemusíte hlásit.

zobrazit
zobrazit
Aktualita z čtvrtek, 14. ledna 2016

Bulletin 2016 brzo ve vašich schránkách

V těchto dnech se začíná distribuovat váš oblíbený klientský časopis ZP MV ĆR Bulletin 2016. Jako každý rok i letos je v něm připravena celá řada informací o dění ve vaší pojišťovně, o nabídkách a bonusech pro vás.

zobrazit
Aktualita z pondělí, 4. ledna 2016

Závěry NKÚ potvrdily kvalitní zacházení s prostředky, určenými na léčení klientů ZP MV ČR

Více než rok trvající hloubková kontrola NKÚ ve Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra ČR potvrdila velmi kvalitní zacházení se svěřenými finančními prostředky, vybranými a investovanými v oblasti veřejného zdravotního pojištění, tzn. na úhradu zdravotních služeb pro více než 1,27 milionu klientů pojišťovny. „V této oblasti, dotýkající se ročního obratu ve výši cca 27 miliard korun, neexistuje zásadní nález NKÚ. To považujeme za opravdu podstatné a důležité,“ okomentoval tiskovou zprávu NKÚ k výsledkům šetření v ZP MV ČR generální ředitel pojišťovny David Kostka.

zobrazit