45. ročník Karlova běhu České spořitelny uzavře o víkendu na Božím Daru letošní Stopu

Pořadatelé z lyžařského klubu Slovan Karlovy Vary během tohoto týdne postupně upřesňují detaily posledního závodu série ČUS - Stopa pro život 2016. Přípravy jsou v plném proudu a organizátoři i místní se těší, že se spolu se závodníky rozloučí s letošní vrtkavou zimní běžkařskou sezónou právě na oblíbeném Karlovi.

V posledních dnech napadlo v Krušných horách 20 cm čerstvého sněhu, trasy jsou rolbou krásně upravené, sněhu je dostatek, a tak se místní prohánějí po božidarských pláních a okolních lesích. A další skvělá zpráva pro ty, kteří zatím váhají. Zvýhodněná cena startovného bude platit i v den závodu při registraci na místě! Závod, který byl přeložený z třetího únorového víkendu se tedy určitě v novém, náhradní termínu uskuteční v plném rozsahu, na mírně upravených tratích.

Karlův běh, lyžařský závod pojmenovaný po Otci vlasti, je druhým nejstarším závodem jednotlivců na úzkých prkýnkách v Čechách. S nápadem uspořádat v okolí Božího Daru dálkový lyžařský běh, který měl být obdobou švédského „Vasáku“, přišli na konci 60. let místní fandové běžeckého lyžování – Jan Praveček starší a Jiří Čáslavský. V uvolněné společenské atmosféře se jim podařilo prosadit nepolitické pojmenování po nejslavnějším českém panovníkovi, Karlovi IV. Ten je také v logu závodu, přestože v prvních ročnících byl symbolem závodu sněhulák na lyžích s královskou korunou. Závod, jehož název i logo připomínají Otce vlasti se proto zařadil mezi Karlovské regionální akce za sportem i poznáním, oslavující letošní výročí narození českého nejslavnějšího vladaře, podporované agenturou Czech Tourism. Na počest zakladatelů se sobotní závod volným stylem koná jako Memoriál Jana Pravečka a nedělní závod klasickým stylem jako Memoriál Jiřího Čáslavského.

Karlův běh je součástí seriálu závodů Stopa pro život od prvního ročníku. Letos se tedy krušnohorský lauf jede pod křídly Stopy pošesté, připravený je nabitý běžkařský program i vložený závod na horských kolech s tlustými plášti na 22 km.

Zázemí areálu bude umístěno přimo na náměstí nejvýše položené obce v Čechách, Božím Daru. Účastníci závodu mohou zdarma využít nadstandardní zázemí, se službami, které závody série Stopy poskytují: vyhřívaná převlékací místnost zvlášť pro muže a ženy s úschovnou oblečení a lyží v Základně 211, bezplatný základní mazací servis ve Ski servisu České spořitelny, půjčovna základního lyžařského vybavení a testovací centrum Rossignol. Na trati závodu potkáte bohatě zásobené občerstvovací stanice s výživovými doplňky a nápoji od firmy Nutrend a v cíli závodu slouží pro všechny závodníky i ostatní návštěvníky vyhřívaný velkokapacitní stany s jídelnou, barem, kavárnou a prodejními stánky partnerů. Každý účastník závodu dostane na prezenci dárek jako poděkování za účast v závodě Karlův běh z dílny Lawi.

Prezence bude umístěna na radnici v Božím Daru. Start a cíl bude na Božím Daru u hřbitova včetně závodů pro děti. Toto místo je vzdálené od náměstí cca 250 m. Závod pro dospělé se pojede na 13 km okruhu, s tím, že se nebude zajíždět zpět na Boží Dar, ale bude se to točit a pojede se do 2., respektive 3. okruhu.

Základní informace:

Termín: 12. – 13. března 2016 

Místo, start, cíl: Boží Dar  v Krušných horách

Parking: vymezené odstavné parkovací plochy Boží Dar a příjezdové komunikace

Prezence a registrace na místě:

Obecní úřad Boží Dar, pátek 16:00 – 20:00, sobota 7:30 – 16:00, neděle 7:30 – 9:30

Závody a starty – sobota:

Od 10:00 – starty dětských závodů na 0,5 , 1,5, 5, 13 km

11:00 – start závodu na 22 km volně, Memoriál Jana Pravečka

12:30 – Start závodu fatbiků na 22 km

13:00 – start Open jízda

Závody a starty – neděle:

10:30 – start závodu na 22 km klasicky

11:00 – start závodu na 31 km klasicky, Memoriál Jiřího Čáslavského

Slavnostní vyhlášení:

14:30 – slavnostní vyhlášení sobota, 15:00 – slavnostní vyhlášení neděle

Více infromací na www.stopaprozivot.cz a facebooku www.facebook.com/stopaprozivot