Pozvánka na Karlův běh - pozor změna termínu

Pozvánka na Karlův běh - pozor změna termínu

Vzhledem k nedostatku sněhu byl Karlův běh přeložen v plném rozsahu na náhradní termín 12. - 13. 3. 2016. Lokalita Božího daru zůstává.

Karlův běh, lyžařský závod pojmenovaný po Otci vlasti, je druhým nejstarším závodem jednotlivců na úzkých prkýnkách v Čechách.
S nápadem uspořádat v okolí Božího Daru dálkový lyžařský běh, který měl být obdobou švédského „Vasáku“, přišli na konci 60. let místní fandové běžeckého lyžování – Jan Praveček starší a Jiří Čáslavský. V uvolněné společenské atmosféře se jim podařilo prosadit nepolitické pojmenování po nejslavnějším českém panovníkovi, Karlovi IV. Ten je také v logu závodu, přestože v prvních ročnících byl symbolem závodu sněhulák na lyžích s královskou korunou. Na počest zakladatelů se sobotní závod volným stylem koná vždy jako Memoriál Jana Pravečka a nedělní závod klasickým stylem jako Memoriál Jiřího Čáslavského.

Karlův běh je součástí seriálu závodů Stopa pro život od prvního ročníku. Letos se tedy krušnohorský lauf jede pod křídly Stopy pošesté a historicky oslaví neuvěřitelné půlkulatiny – 45 let. Připravený je nabitý běžkařský program i vložený závod na horských kolech s tlustými plášti na 22 km. Více informací o závodu naleznete zde. Na programu je běžkařská klasika, volný styl, dětské závody ale také fatbiky!

Vaše ZP 211