Svět záchranářů startuje sezónu, ZP 211 bude u toho

Svět záchranářů startuje sezónu, ZP 211 bude u toho

V sobotu 1.dubna od 13 hodin se v rámci zahájení sezóny Světa záchranářů uskuteční v Karlových Varech zábavné odpoledne „Staň se záchranářem“. Událost je určena dětem i jejich rodičům, kterým ZP 211 jako partner akce nabídne zajímavé aktivity spojené se zdravým životním stylem a prevencí.

Zájemci si tak budou moci u stánku ZP 211 nechat změřit poměr tuků a svalů, vyzkoušet si vědomostní kvíz a (pokud to počasí dovolí) protáhnout si tělo při fyzické aktivitě.

V rámci akce „Staň se záchranářem" se pak děti naučí třeba to, jak správně poskytnout první pomoc. Každé dítě, které úspěšně absolvuje všechna připravená stanoviště, získá certifikát malého záchranáře o tom, že jeho cesta byla úspěšná.

Pro dospělé je pak určen otočný simulátor, ve kterém na vlastní kůži i žaludek zažijete, jaké to je, když se když se s autem převrátíte přes střechu.

Projekt Svět záchranářů provozuje Asociace Záchranný kruh. Jedná se o edukativní program pro děti i dospělé, kteří se zde naučí, jak se zachovat při nehodách, požáru a v jiných krizových situacích, jak si přivolat pomoc a jak reagovat v prvních minutách mimořádné situace.

Areál tvoří několik specifických budov včetně improvizované nemocnice, policejní služebny nebo hasičské stanice, které jsou vybaveny odpovídající technikou pro věrnou simulaci rizikových situací, včetně interaktivních simulátorů a trenažérů. Součástí areálu je také moderní dopravní hřiště s železničním přejezdem a další venkovní lokality pro simulaci rizik ve venkovním prostředí.

Těšíme se na viděnou!

Vaše ZP 211

Více informací o akci najdete zde