ZP MV ČR podpořila Zlatý záchranářský kříž

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky se stala jako již tradičně hlavním partnerem soutěže Zlatý záchranářský kříž. Tato soutěž vyvrcholila 20. dubna 2017 na Pražském hradě.

Posláním Zlatého záchranářského kříže je ocenit výjimečné, profesionálně zvládnuté zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů a jiných složek integrovaného záchranného systému, dobrovolníků i profesionálů, neziskových organizací působících v oblasti záchranářství, stejně jako obětavé činy první pomoci laiků – dětí i dospělých a podpořit význam záchranářské profese i stavovskou čest záchranářů všech oborů.

Při této příležitosti převzali vítězové z rukou prezidenta republiky Miloše Zemana a mimo jiné i generálního ředitele ZP MV ČR Davida Kostky ocenění o nejlepší záchranářský čin roku 2016. V letošním roce bylo předáno celkem 6 Zlatých záchranářských křížů, 2 čestná uznání a 3 speciální ceny.

Záštitu nad letošním ročníkem převzali prezident republiky Miloš Zeman, ministr vnitra Milan Chovanec, 1. místopředseda vlády Ing. Andrej Babiš, ministr zdravotnictví JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, předseda vlády Bohuslav Sobotka, generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba a policejní prezident genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý.