Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

Blíží se “Suchej únor”! Akce pro národ, který pije přes míru.

Blíží se “Suchej únor”!  Akce pro národ, který pije přes míru.
21. 1. 2019

V únoru proběhne sedmý ročník akce, která podpořila už tisíce mužů a žen ve snaze prověřit jejich vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky. ČR se dlouhodobě drží v první pětce zemí s největší spotřebou čistého lihu na hlavu. Za hranicí rizikového pití se u nás podle výzkumů pohybuje přes 1 000 000 lidí. Je nejvyšší čas zasušit si ve velkém!

 

Suchej únor pořádá iniciativa Liga otevřených mužů (LOM). Odbornou záštitu akci poskytuje Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) a Klinika adiktologie 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice (KAD). Generálním partnerem pro ročník 2019 stala Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR (ZPMV ČR). Na sociálních sítích pak kampaň spojují hashtagy #suchejunor a #nadvlivem. Učastníci “Sucháče” se mohou už nyní registrovat k výzvě na stránkách www.suchejunor.cz.

Suším, sušíš, sušíme!

“Pravidla jsou jednoduchá. Celý únor ani kapku alkoholu. V letošním roce ale přinášíme velkou řadu změn. Na webu www.suchejunor.cz provedou účastníci  jednoduchou registraci, po které na ně čekají tipy na cvičení, suchý pití, trička a trenky, rady od psychologů a dobrý pocit ze sebe i z výtěžku, co už sedmým rokem putuje na realizaci Sucháče a dobročinné projekty,” láká k účasti Mgr. Josef Petr, ředitel LOMu.

 

Sucháč letos také konečně prolomí status on-line kampaně. Čekají na vás plakáty v metru, spot v rádiích i tematické akce. Třeba FuckUp night v pražském kině Lucerna, kde o svých zkušenostech s alkoholem promluví herec Tomáš Hanák, mistr světa v boxu  Lukáš Konečný nebo podnikatel Tomáš Čupr (Rohlik.cz, Dáme jídlo, Slevomat),” pokračuje Petr a dodává:

 

“Suchej únor vznikl v roce 2012 jako akce na podporu mužského zdraví, protože muži v ČR patří ve spotřebě alkoholu ke světové špičce. Letos ale naplno otevíráme akci také ženám, které vnímáme jako důležité hybatelky změn. Tímto krokem chceme lidi podpořit, aby sušili v párech, nebo firemních týmech. Chceme zkrátka pohnout národem, který pije přes míru.”

Každý sedmý dospělý pije přes čáru

“Vysoká rizika spojená s pitím alkoholu se v ČR objevují u více než milionu lidí. To je zhruba 15 % dospělé populace. V podstatě každý sedmý dospělý člověk, kterého potkáte v tramvaji nebo na ulici, je zralý na konzultaci s adiktologem,“ popisuje situaci s alkoholem v ČR Prof. Michal Miovský z KAD.

Kam se obrátit, pokud měsíc na suchu nezvládnu?

“Pokud někdo nezvládne měsíc bez alkoholu, může to znamenat, že se pití pro takového člověka stalo a nebo někdy v budoucnu může stát závažným osobním problémem. Hranice mezi vědomě regulovaným pitím a závislostí je velmi tenká a je zcela na místě, pokud se člověk o své zkušenosti pobaví s odborníkem,” říká k tématu Michal Miovský.

 

Kromě veškerých informací pro účastníky akce je na webu www.suchejunor.cz možné najít také komplexní on-line test, který může poskytnout zájemcům další pohled na to, jak na tom s pitím doopravdy jsou, a také kontakty na adiktologické poradny.

 

Formuláře

Registrace nového pojištěnce

Aktuality

Naše pracoviště

Naše pracoviště jsou po celé ČR. Vyberte si to, které je vám nejblíže

Akční nabídky

Bonusy

Připravili jsme pro vás celo řadu výhod a nadstandardních benefitů!

Třeba příspěvek na školku v přírodě!

Využijte možnost převodu příspěvků z rodiče na dítě a získejte tak až 1500 Kč na ozdravný pobyt. A k tomu dalších 500 Kč například na očkování.