Přejít k hlavnímu obsahu
Velká Británie

8.12.2020 | #Poskytovatelé

Brexit a ošetření britských občanů v ČR

Od ledna 2021 přestává být Velká Británie členem Evropské unie (EU). Končí přechodné období. A končí platnost Evropských průkazů zdravotního pojištění pro občany Spojeného království (UK). Na základě těchto průkazů nebude možné britské pacienty ošetřit a poskytnutou nezbytnou zdravotní péči vykázat zdravotní pojišťovně.

Pacienti – občané UK - se budou muset prokazovat novým britským průkazem zdravotního pojištění s označením zkratkou CRA a hologramem s britskou vlajkou. Za číslem pojištěnce (v poli č. 6 Personal identification number) bude doplněna zkratka CRA nebo CZ.

Pokud nebude mít pacient tento nový průkaz, může požádat NHSBSA zde  o náhradní papírový doklad. Doporučujeme tento průkaz nebo náhradní papírový doklad vystavený institucí NHSBSA kontrolovat i v případě, kdy má pacient Potvrzení o registraci vystavené českou zdravotní pojišťovnou s rozsahem nezbytné zdravotní péče. V ostatních případech si budou muset tito pacienti poskytnutí nezbytné péče uhradit sami.

Žluté průkazy ZP MV ČR s vyznačením nároku na plnou zdravotní péči zůstávají nadále v platnosti.  V platnosti zůstávají i papírová Potvrzení o registraci s nárokem na plnou zdravotní péči v ČR.

Nadále budou platit i formuláře S2 na odsouhlasenou plánovanou zdravotní péči, a u těchto případů se také nemění způsob vykazování zdravotní pojišťovně.

Nový britský průkaz zdravotního pojištění:

Průkazka zdravotního pojištění V. Británie

 

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]
sluch

Není ticho jako ticho

17. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Dnes začíná 8. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Divadla, muzea, neziskové organizace, školy zaměřené na výuku dětí se sluchovým handicapem a mnoho dalších spolků a společností připravily bohatý program.

[více]

Dále z 211