Přejít k hlavnímu obsahu

11.4.2019 | #Pojištěnci

Brexit se odkládá. Zatím do konce října

Summit Evropské unie (EU) schválil pružný odklad brexitu, tedy vystoupení Velké Británie (UK) z Evropské unie (EU), do 31. října 2019. Tento odklad dává Velké Británii (UK) více času pro nalezení řešení patové situace. Jsou nadále otevřené všechny varianty vývoje. Je možný odchod s dohodou kdykoliv do 31. října 2019 nebo odchod bez dohody nebo úplné zrušení brexitu.
V tuto chvíli se nemění podmínky poskytování zdravotní péče Čechů žijících v UK ani Britů žijících v ČR.
Podrobnější informace o možných důsledcích pro jednotlivé skupiny osob naleznete na webu Kanceláře zdravotního pojištění: https://www.kancelarzp.cz/cs/. Osobám, kterých se možné změny týkají, doporučujeme sledovat aktuální situaci.

ZP MV ČR

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Dále z 211