Přejít k hlavnímu obsahu

28.2.2019 | #Pojištěnci

Brexit: upozornění klientům ZP 211

V souvislosti s chystaným vystoupením Velké Británie (UK) z Evropské unie (EU), tzv. brexitem, může pro občany UK k 30. 3. 2019 nastat změna nároků na poskytování zdravotních služeb.

V tuto chvíli stále probíhají jednání mezi UK a Evropskou Unií, a proto není možné přesně definovat případné změny. V případě odložení brexitu na později (posunutí termínu) nebo podepsání „výstupové dohody“ budou i nadále platit evropské právní předpisy pro oblast sociálního zabezpečení platné pro členské státy EU a nároky pojištěnců se nezmění.

Pokud dojde na brexit bez dohody, tzv. „tvrdý brexit“, může to znamenat změnu nároků občanů UK, pojištěných v České republice i pojištěnců z UK, kteří bydlí nebo pobývají v ČR. Pojištěnci ZP MV ČR, kterých se případné změny dotknou, budou kontaktováni k doložení dalších náležitostí. Pro zaměstnané osoby se situace nemění.

Podrobnější informace budou průběžně doplňovány v návaznosti na konečné řešení celé situace.

ZP MV ČR

 

 

Brexit Advisory for Clients of Health Insurer 211

 In connection with the imminent exit of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (UK) from the European Union (EU) known as "Brexit", as of 30 March 2019, UK citizens may face changes with respect to their claims for healthcare coverage.

Talks between the UK and the EU are ongoing, which makes it impossible for us to clearly outline the potential changes at this point in time. In the event of a postponement of Brexit to a later date, or if a withdrawal agreement is signed, the same European social security rules that are law in the EU member states will continue to apply, and nothing will change for insured persons in terms of their claims. 

If Brexit were to take place without a bilateral agreement – the so-called "hard Brexit" – were to occur, this would mean a potential change of claims affecting UK citizens who are insured in the Czech Republic, as well as those who are insured in the UK, but live or temporarily stay in the Czech Republic. We will reach out to individuals who are insured with ZP MV ČR (the Health Insurance Company of the Czech Ministry of the Interior) and who are affected by these changes (if any) in order to resolve such additional administrative requirements as may arise. The situation remains unchanged for persons under employment. 

We will provide more detailed information as it becomes available, depending on how the situation will ultimately be resolved. 

ZP MV ČR (Health Insurance Company of the Czech Ministry of the Interior)

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Dále z 211