Přejít k hlavnímu obsahu

10.9.2019 | #Pojištěnci

Co vás zajímá o zdravotním pojištění - č.10

Co když mám dluh na pojistném a přehlásím se k jiné zdravotní pojišťovně?

Pokud máte dluhy na pojistném nebo už vyměřené penále, tento dluh se přestupem k jiné pojišťovně neruší. Proto i po změně pojišťovny musíte tyto dluhy své původní pojišťovně zaplatit. Placení pojistného je ze zákona povinné, proto po vás zdravotní pojišťovna dlužné částky vymáhá. Pokud se dostanete do situace, kdy nemůžete platit pojistné, doporučujeme kontaktovat vaši zdravotní pojišťovnu a domluvit si s ní postup, jakým budete dluh umořovat. (Další informace najdete v rubrice: Nejčastější otázky a odpovědi)

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

infolinka

ZP MV ČR rozšiřuje službu infolinky i pro klienty s poruchou či ztrátou řeči

3. 3. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR rozšířila službu poskytovanou v rámci své telefonní infolinky. Volající budou mít nově možnost využít technologie „text to speech“ při obousměrné komunikaci s operátorem infolinky. Pojišťovna chce touto službou převodu textu na řeč pomoci svým klientům se sluchovým či řečovým postižením, kteří potřebují zprostředkovat řeč operátora infolinky nebo svůj dotaz psanou formou.

[více]
odběr

Přihlaste se do studie. Čas už je jen do konce března

3. 3. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

S koncem března končí i možnost pro zájemce z řad veřejnosti přihlásit se do odborné studie průběžně sledující v jejich krvi přítomnost a množství specifických protilátek chránících před onemocněním covid-19. Testování spočívá u každého účastníka v odebrání celkem tří vzorků krve v šestiměsíčním intervalu, tedy tří vzorků v průběhu jednoho roku. Testy si dobrovolní účastníci studie platí sami, jen Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, která je podporovatelem projektu, svým klientům většinu nákladů uhradí.

[více]

Dále z 211