Přejít k hlavnímu obsahu

7.8.2018 | #Pojištěnci

Co vás zajímá o zdravotním pojištění - č.5

Jaké doklady musím předložit spolu s vyplněnou přihláškou?

Spolu s vyplněnou a podepsanou přihláškou předložíte na našem pracovišti doklad totožnosti. Osoby, za které je plátcem pojistného stát, tedy studenti, důchodci, nezaměstnaní v evidenci úřadu práce, ženy na mateřské dovolené a aj. musí doložit svůj nárok na zařazení do této kategorie (například potvrzení o studiu, o pobírání důchodu atd.). Osoby samostatně výdělečně činné předkládají doklad o výši záloh na pojistné hrazených u dosavadní zdravotní pojišťovny. Pokud tyto doklady nemáte momentálně k dispozici, nevadí, naši zaměstnanci s vámi dojednají jinou možnost doručení. Pojištěnci, kteří jsou zaměstnáni nově zvolené pojišťovně sami nic nedokládají – tuto povinnost za ně přebírá jejich zaměstnavatel (je však nutné, aby svého zaměstnavatele o změně pojišťovny informovali, optimálně písemnou cestou). U ZP MV ČR máte možnost přihlásit se k pojišťovně i online. Přeregistrace je bezplatná. (Další informace najdete v rubrice: Nejčastější otázky a odpovědi)

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ZP

Změny v komerčním pojištění cizinců s dlouhodobým pobytem v ČR. Changes in the conditions of commercial insurance for foreigners residing in the Czech Republic.

29. 7. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Od 2. srpna se mění podmínky komerčního pojištění cizinců pobývajících v ČR.  Změny se netýkají cizinců, kteří jsou pojištěni v systému veřejného zdravotního pojištění v ČR. Podle novely zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců, s účinností od 2.

[více]

Dále z 211