Přejít k hlavnímu obsahu

7.8.2018 | #Pojištěnci

Co vás zajímá o zdravotním pojištění - č.5

Jaké doklady musím předložit spolu s vyplněnou přihláškou?

Spolu s vyplněnou a podepsanou přihláškou předložíte na našem pracovišti doklad totožnosti. Osoby, za které je plátcem pojistného stát, tedy studenti, důchodci, nezaměstnaní v evidenci úřadu práce, ženy na mateřské dovolené a aj. musí doložit svůj nárok na zařazení do této kategorie (například potvrzení o studiu, o pobírání důchodu atd.). Osoby samostatně výdělečně činné předkládají doklad o výši záloh na pojistné hrazených u dosavadní zdravotní pojišťovny. Pokud tyto doklady nemáte momentálně k dispozici, nevadí, naši zaměstnanci s vámi dojednají jinou možnost doručení. Pojištěnci, kteří jsou zaměstnáni nově zvolené pojišťovně sami nic nedokládají – tuto povinnost za ně přebírá jejich zaměstnavatel (je však nutné, aby svého zaměstnavatele o změně pojišťovny informovali, optimálně písemnou cestou). U ZP MV ČR máte možnost přihlásit se k pojišťovně i online. Přeregistrace je bezplatná. (Další informace najdete v rubrice: Nejčastější otázky a odpovědi)

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Dále z 211