Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Cukrovka pod kontrolou s edukačně-motivačními pobyty
cukrovka

3.2.2022 | #Pojištěnci | #Plátci

Cukrovka pod kontrolou s edukačně-motivačními pobyty

Trpíte chronickým onemocněním diabetes mellitus 2. typu a potřebujete prohloubit znalosti o své léčbě, osvojit si režimová opatření a v neposlední řadě zlepšit svůj zdravotní stav? Pak využijte program podpory pro chronicky nemocné diabetiky 2. typu, se kterými i letos přichází Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR. Svým chronicky nemocným pojištěncům přispíváme na jejich aktivity v rámci edukačních pobytů. Edukačně-motivační pobyty jsou organizované ve spolupráci s odbornými společnostmi, klinickými pracovišti a různými nadacemi.

Program je určen všem dospělým pacientům s diabetem 2. typu, nejlépe v produktivním věku, a alespoň 5 let od stanovení diagnózy (není však podmínkou). Během pobytu se zdravotním a vzdělávacím programem si klienti, kteří splní podmínky pro čerpání programu, prohloubí znalosti o své léčbě a osvojí si potřebná režimová opatření. Dozví se novinky z oblasti moderní terapie diabetu a naučí se zvládat své onemocnění během pracovního procesu, při sportu, nebo ve stresových situacích. Klienti ZP MV ČR mohou získat příspěvek až 2 000 Kč, který klientovi uhradí ZP MV ČR.

Součástí pobytu je také zdravotnické vyhodnocení efektu, měření bude probíhat před a po absolvování pobytu. Nejbližší termín edukačního pobytu je 30. 4. - 3. 5. 2022 v Luhačovicích.

Informace o pobytu a přihláška zde.

Více informací o podmínkách příspěvku naleznete zde.

 

Vaše ZP 211

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

srdce

O zdraví srdce je třeba se starat

29. 9. 2023 | #Pojištěnci | #Plátci

Dnes je Světový den srdce a to je příležitost připomenout, že Česká republika patří mezi země, jejichž populace je zatížena vysokým rizikem rozvoje kardiovaskulárních (srdečně-cévních) onemocnění, jako jsou ischemická choroba srdeční (nedostatečné pr

[více]
kolonoskopie

Nebojte se kolonoskopie

25. 9. 2023 | #Pojištěnci | #Plátci

Od roku 2000 probíhá v naší zemi screening (preventivní prohlídky rizikových osob) s cílem snížit v populaci výskyt rakoviny tlustého střeva a konečníku a úmrtnost na ni.

[více]

Dále z 211