Přejít k hlavnímu obsahu
vakcína

23.3.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Distributorem vakcín Johnson & Johnson bude Avenier

V zadávacím řízení na distributora očkovací látky proti onemocnění COVID-19 od společnosti Johnson & Johnson byla zdravotními pojišťovnami vybrána společnost Avenier a.s.

Veřejnou zakázku zadávaly všechny zdravotní pojišťovny společně ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR, které zajišťuje nákup vakcín. „Všechny zdravotní pojišťovny svým přístupem jednoznačně prokazují, že máme společnou prioritu. Tou je pro nás rychlá a bezproblémová distribuce všech dostupných očkovacích látek proti onemocnění COVID-19,“ uvedl výkonný ředitel Svazu zdravotních pojišťoven České republiky Martin Balada.

Do výběrového řízení na distribuci očkovací látky proti onemocnění COVID-19 od společnosti Johnson & Johnson podalo nabídku celkem pět společností:

  • Avenier a.s
  • Alliance Healthcare s.r.o.
  • Be Bridge a.s.,
  • PHARMOS, a.s.
  • PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.

Jediným hodnotícím kritériem byla nejnižší nabídková cena za distribuci jednoho balení vakcín (1 logistická jednotka = 50 dávek očkovací látky – 10 lahviček po pěti dávkách). Účastníci výběrového řízení museli splnit kvalifikační požadavky, kterými byly mj. bezpečné nakládání s očkovacími látkami a zajištění jejich přepravy do jednotlivých očkovacích míst podle požadavků krajských koordinátorů očkování po celé České republice.

Společnost Avenier a.s. vyhověla všem podmínkám zadávacího řízení a současně nabídla i nejnižší cenu za distribuci jednoho balení vakcín, která činí 87,10 Kč bez DPH.

Se společností Avenier a.s. byla uzavřena rámcová smlouva. Stala se tak pro všechny zdravotní pojišťovny a Ministerstvo zdravotnictví ČR smluvním distributorem očkovacích látek společností Moderna a Johnson & Johnson v České republice.

 

Společnými zadavateli byli:

111 – Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

201 – Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky

205 – Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

207 – Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví

209 – Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

211 – Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky

213 – RBP, zdravotní pojišťovna

 

V Praze dne 23. 3. 2021

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ZP

Od 2. srpna se mění podmínky komerčního pojištění cizinců pobývajících v ČR. Změny se netýkají cizinců, kteří jsou pojištěni v systému veřejného zdravotního pojištění v ČR.

29. 7. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle novely zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců, s účinností od 2. srpna 2021 platí, že cizinci, kteří nemohou být účastni systému veřejného zdravotního pojištění v ČR, uzavírají pro účely pobytu na území ČR, tzv.

[více]

Dále z 211