Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

Jak to bude s lázeňskou péčí v době epidemie nemoci Covid-19

Jak to bude s lázeňskou péčí v době epidemie nemoci Covid-19
21. 3. 2020

Vážení klienti, mimořádná opatření, související se snahou zastavit šíření nákazy koronavirem v ČR, se dotkla i lázeňské péče. Lázně v této době nepřijímají nové klienty do péče. Prosíme o trpělivost, zatím není jasné, jak se bude situace vyvíjet, a za jak dlouho se  vrátí provoz léčeben a lázní do normálu.

Nabízíme vám základní informace, reagující na vaše dotazy. Informace budou průběžně doplňovány a podle vývoje situace aktualizovány. Prosíme, sledujte web ZP MV ČR.

  • Prodlužování návrhů na komplexní péči

Platnost návrhu je daná zákonem č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění pozdějších předpisů, § 33 odst. 4, a to 3 měsíce. Zatím platí informace, že návrhy neprodlužujeme, ale pojištěnec si může nechat návrh aktualizovat, znovu potvrdit vystavujícím lékařem.

Nezbytná vyšetření pro vystavení návrhu musí být provedena v termínech odpovídajících potřebě posouzení dynamiky procesu onemocnění, standardně by neměla být starší 2 měsíců. V mezidobí mohlo dojít k radikální změně zdravotního stavu, indikaci je proto potřeba ověřit a pak potvrdit.

  • Lhůty stanovené zákonem z hlediska léčebného efektu u základních pobytů neprodlužujeme

V případě, že ošetřující lékař doporučí lůžkovou léčebně rehabilitační péči, je možné ji realizovat místo v lázních, v odborné rehabilitační léčebně, kde není zákonem stanovené omezení lhůty pro nástup.

  • Lhůty stanovené zákonem z hlediska léčebného efektu u opakovaných pobytů, lze prodloužit

V těchto případech je za současného stavu zdůvodnitelné lhůty pro opakovaný pobyt prodloužit. Tedy, když např. pojištěnec z důvodu karantény nenastoupí do lázní, následně si nechá aktualizovat návrh i pokud byl překročen interval pro opakování. Prodloužení lhůty tolerujeme u opakovaného pobytu až o 3 měsíce.

  • Předčasné ukončení
  1. V případě předčasného ukončení do 5 dnů bude návrh stornován. Lze schválit nový návrh v plné délce.
  2. V případě předčasného ukončení do 10 dnů u 21 denního pobytu nebo do 14 dnů u 28 denního pobytu lze na nový návrh dokončit léčení na zbývající počet dní daných Indikačním seznam pro konkrétní indikaci, nejpozději však do 6 měsíců od ukončení předčasně ukončeného pobytu.
  • Zpracování návrhů pozastaveno

Vzhledem k vývoji situace je do konce března pozastaveno zpracování návrhů.  Návrh nám zatím neposílejte, abyste si je mohli nechat případně aktualizovat, čímž by se vám prodloužila platnost.

Z naší nabídky pro vás!

Služba LÉKAŘ NA TELEFONU pro naše pojištěnce

Aktuality

Naše pracoviště

Naše pracoviště jsou po celé ČR. Vyberte si to, které je vám nejblíže

Akční nabídky

Bonusy

Připravili jsme pro vás Program na podporu zdravého životního stylu

Třeba příspěvek na lyžařský výcvik