Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Jste nesmluvní sociální zařízení a chcete peníze od zdravotní pojišťovny za testování? Zde je pomoc
Sociální zařízení

30.12.2020 | #Pojištěnci | #Poskytovatelé

Jste nesmluvní sociální zařízení a chcete peníze od zdravotní pojišťovny za testování? Zde je pomoc

Patříte mezi 1375 domovů seniorů, pečovatelských domů, center sociálních služeb a dalších zařízení, na která se vztahovalo Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ukládající povinnost každých pět dnů testovat své klienty i zaměstnance na přítomnost viru SARS-CoV-2 prostřednictvím screeningových POC antigenních testů a nejste smluvním zařízením zdravotních pojišťoven?  

Jedná se o poskytovatele sociálních služeb v zařízeních domovů pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem a poskytovatele sociálních služeb poskytujících odlehčovací služby v pobytové formě.

Pozor, od 4. 12. 2020 se provádí testování již jen u zaměstnanců, nikoliv u uživatelů sociálních služeb.

Obecné informace k vykazování a úhradě výkonu:

  • Vzhledem k tomu, že nemáte uzavřenou smlouvu o poskytování a úhradě hrazených služeb s žádnou zdravotní pojišťovnou, jste nesmluvním poskytovatelem. Nebylo Vám tedy doposud přiděleno identifikační číslo zařízení (IČZ). Toto IČZ je potřeba zajistit pro Vaši identifikaci v komunikaci se zdravotními pojišťovnami.   
  • Obraťte se s žádostí o přidělení nesmluvního identifikačního čísla zařízení (IČZ) na emailovou adresu VZP ČR testovani_covid@vzp.cz s tím, že do předmětu emailu uveďte vždy své IČO, název firmy. Místně příslušná regionální pobočka VZP ČR Vám následně sdělí přidělené IČZ a dále identifikační číslo pracoviště (IČP), tuto informaci zašlete místně příslušnému smluvnímu pracovišti ZP MV ČR nebo na adresu: info@zpmvcr.cz, do předmětu emailu uvede „AOC_testování“.
  • Pod tímto přiděleným IČZ a IČP budete vykazovat ZP MV ČR výkony 99946, 99947.
  • Za každý vykázaný výkon testování uznaný zdravotní pojišťovnou obdržíte úhradu ve výši 206,08 Kč.
  • Provedené výkony testování vždy vykazuje poskytovatel, který potvrdil převzetí dodávky screeningových POC antigenních testů podpisem dodacího listu od smluvního distributora zdravotních pojišťoven.
  • Provedené výkony testování se vykazují na dokladu 05 dle platné metodiky a datového rozhraní aktuální znění obou dostupné na zde, přičemž na pozici poskytovatele se uvádí přidělené IČP i odbornost. Poskytovatel vykazuje doklady výhradně elektronicky. Doklady je možné předat dálkově elektronicky prostřednictvím datové schránky ZP MV ČR (9swaix3), emailu (info@zpmvcr.cz) či předat na datovém nosiči (CD, DVD, USB flash disk).

Další podrobné informace naleznete v Informaci č. 27 na webu ZPMV ČR zde.

Kolegové z VoZP vyvinuli pomocnou aplikaci, která vám umožní jednoduše vykázat provedení testu, i když jste s tím zatím neměli žádné zkušenosti. Aplikace pomáhá vytvořit dávku dokladů 05 pro potřeby vyúčtování výkonů 99946 a výkonu 99947.  Aplikace byla vyvinuta jako univerzální nástroj, a proto ji lze využít pro vyúčtování výkonů nepravidelné péče i v ZP MV ČR. 

Aplikaci na požádání obdržíte na adrese info@zpmvcr.cz nebo je dispozici ke stažení zde.

Děkujeme, 
Vaše ZP 211

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211