Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

Klient ZP 211 daroval krev. Už šestsetkrát

Klient ZP 211 daroval krev. Už šestsetkrát
18. 2. 2018

Bývalý nádražák a dlouholetý klient ZP 211, téměř pětašedesátiletý Zdeněk Duběnka z Kostomlat na Nymbursku daruje svoji krev a plazmu pravidelně a bezplatně již od svých 19 let.

Za tu dobu jí rozdal už kolem 350 litrů. Pomohl tak nezištně stovkám pacientů. Svůj rekordní šestistý odběr absolvoval ve čtvrtek 15. února 2018 v Poděbradech.

 „ Pravidelnou dárkyní krve byla i moje maminka, a tak mi přišlo naprosto přirozené ji napodobit. Poprvé to bylo na vojně a pak už od té doby pravidelně každý rok dávám plazmu a krev. Plazmu může člověk totiž dávat každé dva týdny, krev mohou muži dávat až pětkrát do roka, ženy čtyřikrát“, odpovídá vitální pan Zdeněk na otázku ředitelky Odboru kanceláře generálního ředitele ZP 211 Aleny Frolíkové, která mu přišla za pojišťovnu poděkovat a pogratulovat.

Za svoje odběry je držitelem sbírky odznaků a plaket doktora Janského. V roce 2014 byl jako první dárce krve v České republice vyznamenán prezidentem republiky medailí Za zásluhy o stát.

Na dotaz, jestli je v České republice ještě další podobný rekordman, pan Duběnka zareagoval: „Dárců, kteří darovali svoji krev více než 300krát, je u nás jen několik. Ale přes 500 odběrů mám na kontě jen já sám. Protože dárcovství krve končí v 65 letech, je to dnes jeden z mých posledních odběrů. Rád bych svoje dárcovství zakončil šestistým třetím odběrem, jako náš slavný automobil Tatra,“ směje se pan Zdeněk. My jen dodáváme, že pan Zdeněk nemá žádného konkurenta nejen v Evropě, ale ani ve světě.  

Pane Duběnko, velké díky a přejeme pevné zdraví!

 

 

Formuláře

Registrace nového pojištěnce

Aktuality

Naše pracoviště

Naše pracoviště jsou po celé ČR. Vyberte si to, které je vám nejblíže

Akční nabídky

Bonusy

Připravili jsme pro vás celo řadu výhod a nadstandardních benefitů!

Třeba příspěvek na školku v přírodě!

Využijte možnost převodu příspěvků z rodiče na dítě a získejte tak až 1500 Kč na ozdravný pobyt. A k tomu dalších 500 Kč například na očkování.