Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

Kožních nádorů rapidně přibývá. Nepodceňujte prevenci!

Kožních nádorů rapidně přibývá. Nepodceňujte prevenci!
23. 5. 2018

Za pouhé čtyři dny, kdy začátkem května probíhala v Praze, Brně a Ostravě preventivní akce Stan proti melanomu, lékaři diagnostikovali celkem 158 zhoubných nádorů kůže.

Z nich 47 bylo melanomů a 111 dalších druhů nádorů (94 bazaliomů a 17 spinaliomů). Šlo o celkem největší nárůst počtu melanomů ze všech dvanácti ročníků této preventivní akce. Vyšetřeno bylo celkem 4 194 zájemců.

„Je opravdu důležité myslet na včasnou prevenci. Vyšetření kůže si vyžádá jen pár minut a člověka nijak extrémně nezatěžuje. Stačí se objednat k vybranému dermatologovi. Vyšetření není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění, ale Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZP MV ČR) vám na něj přispěje 500 Kč z fondu prevence,“ upozorňuje David Kostka, generální ředitel ZP MV ČR.

Pojišťovna byla letos hlavním partnerem akce Stan proti melanomu. Akce je součástí celoevropské kampaně dermatologů, která má upozornit na nebezpečí výskytu rakoviny kůže a apelovat na důslednou prevenci.

Minulý rok onemocnělo maligním melanomem v ČR 2500 osob, 90 z nich se poprvé dostavilo k lékaři již v pokročilém stádiu s metastázami. Těchto nádorů nejvíce přibývá ve skupině mužů nad 50 let, kteří podle statistik podceňují riziko kožní rakoviny, a u žen ve věku 10-29 let, které často podléhají trendu snědé, atraktivní kůže.

ZP MV ČR vydává ročně na léčbu melanomu desítky miliónů korun. Loni zaplatila za léčbu 457 klientů s maligním melanomem téměř 56 milionů korun.

Formuláře

Registrace nového pojištěnce

Aktuality

Naše pracoviště

Naše pracoviště jsou po celé ČR. Vyberte si to, které je vám nejblíže

Akční nabídky

Bonusy

Připravili jsme pro vás celo řadu výhod a nadstandardních benefitů!

Třeba příspěvek na školku v přírodě!

Využijte možnost převodu příspěvků z rodiče na dítě a získejte tak až 1500 Kč na ozdravný pobyt. A k tomu dalších 500 Kč například na očkování.