Přejít k hlavnímu obsahu

25.3.2020 | #Pojištěnci

Léčení pacientů i předpis pomůcek na dálku možné

ZP MV ČR vychází v době mimořádné situace související s epidemií koronaviru, vstříc lékařům a průběžně informuje o novinkách. Ve chvíli, kdy není možné nebo vhodné vyšetřit pacienta standardním fyzickým kontaktem z důvodu epidemiologického rizika, ZP MV ČR umožňuje všem ambulantním lékařům v terénu i v nemocnicích, ambulantním specialistům, praktickým lékařům pro dospělé, pro děti a dorost, gynekologům a klinickým logopedům komunikaci s pacienty na dálku formou e-mailu, telefonickou formou, videohovorem či prostřednictvím skype.

Tuto komunikaci uhradí jako příslušné cílené klinické vyšetření. V rámci této komunikace lze samozřejmě elektronicky vystavit recept nebo domluvit zaslání poukazu na léčebnou nebo ortopedickou pomůcku. Poukaz na pomůcky poštou ZP MV ČR dále umožňuje s účinností od 16. 3. 2020 do odvolání všem ambulantním lékařům v rámci distanční komunikace vystavit poukaz na zdravotnický prostředek/pomůcku a zaslat ho pacientovi/výdejně prostřednictvím České pošty.

Doba žádosti prodloužena

Od úterý 24. 3. 2020 ZP MV ČR je poskytovatelům zdravotních služeb v případech, kdy ze zákona vyplývá, že k úhradě léčivého přípravku z veřejného zdravotního pojištění je nutné schválení revizního lékaře, prodloužena doba platnosti žádostí až na 6 měsíců. Podrobné informace naleznou lékaři zde:

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Dále z 211