Přejít k hlavnímu obsahu

25.3.2020 | #Pojištěnci

Léčení pacientů i předpis pomůcek na dálku možné

ZP MV ČR vychází v době mimořádné situace související s epidemií koronaviru, vstříc lékařům a průběžně informuje o novinkách. Ve chvíli, kdy není možné nebo vhodné vyšetřit pacienta standardním fyzickým kontaktem z důvodu epidemiologického rizika, ZP MV ČR umožňuje všem ambulantním lékařům v terénu i v nemocnicích, ambulantním specialistům, praktickým lékařům pro dospělé, pro děti a dorost, gynekologům a klinickým logopedům komunikaci s pacienty na dálku formou e-mailu, telefonickou formou, videohovorem či prostřednictvím skype.

Tuto komunikaci uhradí jako příslušné cílené klinické vyšetření. V rámci této komunikace lze samozřejmě elektronicky vystavit recept nebo domluvit zaslání poukazu na léčebnou nebo ortopedickou pomůcku. Poukaz na pomůcky poštou ZP MV ČR dále umožňuje s účinností od 16. 3. 2020 do odvolání všem ambulantním lékařům v rámci distanční komunikace vystavit poukaz na zdravotnický prostředek/pomůcku a zaslat ho pacientovi/výdejně prostřednictvím České pošty.

Doba žádosti prodloužena

Od úterý 24. 3. 2020 ZP MV ČR je poskytovatelům zdravotních služeb v případech, kdy ze zákona vyplývá, že k úhradě léčivého přípravku z veřejného zdravotního pojištění je nutné schválení revizního lékaře, prodloužena doba platnosti žádostí až na 6 měsíců. Podrobné informace naleznou lékaři zde:

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Zdraví jako vášeň

Zdraví jako vášeň - letní speciál

14. 8. 2020 | #Pojištěnci

Milí klienti, v těchto dnech jsme vydali letní číslo časopisu Zdraví jako vášeň, které vám nabízíme k přečtení. Můžete zalistovat v elektronickém vydání ZDE, případně se zastavit na kterémkoliv klientském pracovišti a výtisk si zdarma odnést domů.

[více]

Dále z 211