Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

Léčení pacientů i předpis pomůcek na dálku možné

Léčení pacientů i předpis pomůcek na dálku možné
25. 3. 2020

ZP MV ČR vychází v době mimořádné situace související s epidemií koronaviru, vstříc lékařům a průběžně informuje o novinkách. Ve chvíli, kdy není možné nebo vhodné vyšetřit pacienta standardním fyzickým kontaktem z důvodu epidemiologického rizika, ZP MV ČR umožňuje všem ambulantním lékařům v terénu i v nemocnicích, ambulantním specialistům, praktickým lékařům pro dospělé, pro děti a dorost, gynekologům a klinickým logopedům komunikaci s pacienty na dálku formou e-mailu, telefonickou formou, videohovorem či prostřednictvím skype.

Tuto komunikaci uhradí jako příslušné cílené klinické vyšetření. V rámci této komunikace lze samozřejmě elektronicky vystavit recept nebo domluvit zaslání poukazu na léčebnou nebo ortopedickou pomůcku. Poukaz na pomůcky poštou ZP MV ČR dále umožňuje s účinností od 16. 3. 2020 do odvolání všem ambulantním lékařům v rámci distanční komunikace vystavit poukaz na zdravotnický prostředek/pomůcku a zaslat ho pacientovi/výdejně prostřednictvím České pošty.

Doba žádosti prodloužena

Od úterý 24. 3. 2020 ZP MV ČR je poskytovatelům zdravotních služeb v případech, kdy ze zákona vyplývá, že k úhradě léčivého přípravku z veřejného zdravotního pojištění je nutné schválení revizního lékaře, prodloužena doba platnosti žádostí až na 6 měsíců. Podrobné informace naleznou lékaři zde:

Z naší nabídky pro vás!

Služba LÉKAŘ NA TELEFONU pro naše pojištěnce

Aktuality

Naše pracoviště

Naše pracoviště jsou po celé ČR. Vyberte si to, které je vám nejblíže

Akční nabídky

Bonusy

Připravili jsme pro vás Program na podporu zdravého životního stylu

Třeba příspěvek na lyžařský výcvik