Přejít k hlavnímu obsahu

15.5.2020 | #Pojištěnci

Máte zdravotní problémy či trpíte chronickou nemocí? Kontaktujte svého lékaře

Vážení klienti, rádi bychom vám sdělili, že se lékaři, fyzioterapeuti, specializovaná ambulantní zdravotnická zařízení i nemocnice, stejně jako lázeňská zařízení a další postupně vracejí k běžnému provozu. Proto je namístě připomenout vám, že dlouhodobé odkládání plánovaného vyšetření u lékaře, rehabilitace či návštěvy u zubaře není vhodné a mohlo by vést ke zhoršení vašeho zdravotního stavu.

Nic nezanedbat

Řada lékařů varuje před riziky, která hrozí dlouhodobým odkládáním prevence: existuje možnost zanedbání zhoubného bujení, zhoršení kardiologických problémů či zvýšení komplikací u onemocnění diabetem. Máte-li chronické onemocnění nebo vás trápí akutní zdravotní potíže, neváhejte a domluvte si - nejlépe předem telefonicky - návštěvu u svého praktického či ošetřujícího lékaře. Důležitá je spolupráce a dodržování navrženého vyšetřovacího a léčebného postupu, včetně režimových opatření.

Pokud víte, že byste měli absolvovat některou z hrazených  preventivních prohlídek, i tu si naplánujte. https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/informace-pro-pojistence/preventivni-prohlidky/

Dodržovat zásady hygieny

Stále platí důraz na dodržování zásad základní hygieny: mýt si často ruce teplou vodou a mýdlem, případně používat dezinfekční gely či roztoky. Na veřejnosti nosit roušku či jinou ochranu nosu a úst a např. v MHD i rukavice. Buďme k sobě navzájem ohleduplní. Pro naše zdraví je zásadní zachovávat si dobrou náladu, dodržovat zdravý životní styl, chodit do přírody, hýbat se, zdravě se stravovat.

S příznaky Covid-19 zůstaňte doma a volejte lékaři

Je samozřejmostí, že pokud máte příznaky onemocnění Covid-19, nikam nechodíte a svůj stav konzultujete se svým praktickým lékařem po telefonu: https://koronavirus.mzcr.cz/co-by-nas-melo-varovat-ze-nemoc-probiha-komplikovane-co-je-to-dusnost-a-kdy-mame-volat-zachranku/

 

 

Hodně zdraví vám přeje vaše ZP MV ČR!

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211