Přejít k hlavnímu obsahu

15.5.2020 | #Pojištěnci

Máte zdravotní problémy či trpíte chronickou nemocí? Kontaktujte svého lékaře

Vážení klienti, rádi bychom vám sdělili, že se lékaři, fyzioterapeuti, specializovaná ambulantní zdravotnická zařízení i nemocnice, stejně jako lázeňská zařízení a další postupně vracejí k běžnému provozu. Proto je namístě připomenout vám, že dlouhodobé odkládání plánovaného vyšetření u lékaře, rehabilitace či návštěvy u zubaře není vhodné a mohlo by vést ke zhoršení vašeho zdravotního stavu.

Nic nezanedbat

Řada lékařů varuje před riziky, která hrozí dlouhodobým odkládáním prevence: existuje možnost zanedbání zhoubného bujení, zhoršení kardiologických problémů či zvýšení komplikací u onemocnění diabetem. Máte-li chronické onemocnění nebo vás trápí akutní zdravotní potíže, neváhejte a domluvte si - nejlépe předem telefonicky - návštěvu u svého praktického či ošetřujícího lékaře. Důležitá je spolupráce a dodržování navrženého vyšetřovacího a léčebného postupu, včetně režimových opatření.

Pokud víte, že byste měli absolvovat některou z hrazených  preventivních prohlídek, i tu si naplánujte. https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/informace-pro-pojistence/preventivni-prohlidky/

Dodržovat zásady hygieny

Stále platí důraz na dodržování zásad základní hygieny: mýt si často ruce teplou vodou a mýdlem, případně používat dezinfekční gely či roztoky. Na veřejnosti nosit roušku či jinou ochranu nosu a úst a např. v MHD i rukavice. Buďme k sobě navzájem ohleduplní. Pro naše zdraví je zásadní zachovávat si dobrou náladu, dodržovat zdravý životní styl, chodit do přírody, hýbat se, zdravě se stravovat.

S příznaky Covid-19 zůstaňte doma a volejte lékaři

Je samozřejmostí, že pokud máte příznaky onemocnění Covid-19, nikam nechodíte a svůj stav konzultujete se svým praktickým lékařem po telefonu: https://koronavirus.mzcr.cz/co-by-nas-melo-varovat-ze-nemoc-probiha-komplikovane-co-je-to-dusnost-a-kdy-mame-volat-zachranku/

 

 

Hodně zdraví vám přeje vaše ZP MV ČR!

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Dále z 211