Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

Máte zdravotní problémy či trpíte chronickou nemocí? Kontaktujte svého lékaře

Máte zdravotní problémy či trpíte chronickou nemocí? Kontaktujte svého lékaře
15. 5. 2020

Vážení klienti, rádi bychom vám sdělili, že se lékaři, fyzioterapeuti, specializovaná ambulantní zdravotnická zařízení i nemocnice, stejně jako lázeňská zařízení a další postupně vracejí k běžnému provozu. Proto je namístě připomenout vám, že dlouhodobé odkládání plánovaného vyšetření u lékaře, rehabilitace či návštěvy u zubaře není vhodné a mohlo by vést ke zhoršení vašeho zdravotního stavu.

Nic nezanedbat

Řada lékařů varuje před riziky, která hrozí dlouhodobým odkládáním prevence: existuje možnost zanedbání zhoubného bujení, zhoršení kardiologických problémů či zvýšení komplikací u onemocnění diabetem. Máte-li chronické onemocnění nebo vás trápí akutní zdravotní potíže, neváhejte a domluvte si - nejlépe předem telefonicky - návštěvu u svého praktického či ošetřujícího lékaře. Důležitá je spolupráce a dodržování navrženého vyšetřovacího a léčebného postupu, včetně režimových opatření.

Pokud víte, že byste měli absolvovat některou z hrazených  preventivních prohlídek, i tu si naplánujte. https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/informace-pro-pojistence/preventivni-prohlidky/

Dodržovat zásady hygieny

Stále platí důraz na dodržování zásad základní hygieny: mýt si často ruce teplou vodou a mýdlem, případně používat dezinfekční gely či roztoky. Na veřejnosti nosit roušku či jinou ochranu nosu a úst a např. v MHD i rukavice. Buďme k sobě navzájem ohleduplní. Pro naše zdraví je zásadní zachovávat si dobrou náladu, dodržovat zdravý životní styl, chodit do přírody, hýbat se, zdravě se stravovat.

S příznaky Covid-19 zůstaňte doma a volejte lékaři

Je samozřejmostí, že pokud máte příznaky onemocnění Covid-19, nikam nechodíte a svůj stav konzultujete se svým praktickým lékařem po telefonu: https://koronavirus.mzcr.cz/co-by-nas-melo-varovat-ze-nemoc-probiha-komplikovane-co-je-to-dusnost-a-kdy-mame-volat-zachranku/

 

 

Hodně zdraví vám přeje vaše ZP MV ČR!

Z naší nabídky pro vás!

Služba LÉKAŘ NA TELEFONU pro naše pojištěnce

Aktuality

Akční nabídky

Bonusy

Program pro těhotné a ženy po porodu

Využijte příspěvek na vitamíny, ultrazvukové vyšetření, laktační poradkyni a mnohé další