Přejít k hlavnímu obsahu
očkování chlapec

21.12.2020 | #Poskytovatelé

Metodický postup k vykazování očkování od 17. 12. 2020

Vážení poskytovatelé zdravotních služeb,

v přiloženém metodickém postupu jsou zpracována platná znění § 30 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, vyhlášky č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem, Sdělení Ministerstva zdravotnictví o antigenním složení očkovacích látek a další dokumenty týkajíce se distribuce očkovacích látek a provádění očkování. Metodický postup je zpracován ve spolupráci se Svazem zdravotních pojišťoven a se zástupci praktických lékařů a odborných společností. Úprava se týká avizované změny kódu u očkovací látky INFANRIX HEXA.

Metodický postup k vykazování očkování od 17. 12. 2020 - zde .
Změny od předchozí verze (14. 10. 2020) jsou v textu vyznačeny žlutě.

UPOZORNĚNÍ: V případě nepovinného očkování rizikových pacientů proti meningokovým nákazám prosíme poskytovatele zdravotnických služeb, aby si před zajištěním očkovací látky ověřili její dostupnost a cenu v číselníku VZP, eventuelně na stránkách SÚKL. V Metodickém postupu má výčet očkovacích látek pouze informativní charakter.

 

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]
sluch

Není ticho jako ticho

17. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Dnes začíná 8. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Divadla, muzea, neziskové organizace, školy zaměřené na výuku dětí se sluchovým handicapem a mnoho dalších spolků a společností připravily bohatý program.

[více]

Dále z 211