Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Na antigenní a PCR test jděte tam, kde po vás nebudou chtít peníze
test

3.6.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Na antigenní a PCR test jděte tam, kde po vás nebudou chtít peníze

Od úterý 1. června, je změněna frekvence antigenního testování - POC Ag testování 1 x za 7 dní, a nově je zavedena možnost absolvovat i dobrovolné RT-PCR testování (dvakrát za měsíc) bez žádanky od lékaře. Ačkoliv všechna tato testování jsou hrazena z veřejného zdravotního pojištění, některá odběrová místa začala po pacientech vyžadovat úhradu. Proto vám doporučujeme: vyberte si pro testování odběrové místo nebo laboratoř, které má smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou a v daných intervalech vám vyšetření provede tzv. „na pojišťovnu“, tedy bez toho, že byste za něj zaplatili. 

S konkrétním pracovištěm se na pravidlech domluvte předem. Již uhrazené vyšetření vám zpětně pojišťovna refundovat nemůže, neboť jí to neumožňuje platná legislativa. Věříme, že situace se po pár dnech od zavedení změny usadí a vy s testy a požadavkem na jejich úhradu už nebudete mít žádné potíže. 

Ještě chceme upozornit, že daný časový limit je stanoven právě pro vykazování a úhradu z veřejného zdravotního pojištění. Pokud budete potřebovat či chtít nechat se testovat častěji, pak samozřejmě můžete, ale v tomto případě už opravdu jako samoplátce. 


Vaše ZP 211

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211