Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Na antigenní test je možné zajít jedenkrát za tři dny
Test antigen

1.2.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Na antigenní test je možné zajít jedenkrát za tři dny

Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 28. 1. 2021 dochází ke změně v pravidlech pro plošné testování na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS CoV-2 prostřednictvím POC antigenních testů. S účinností od 1. února se interval mezi testy plně hrazenými ze zdravotního pojištění zkracuje z pěti na tři dny.

 

Plošné dobrovolné testování občanů antigenními testy začalo loni 16. prosince a mělo skončit 15. ledna 2021. Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 7. 1. 2021 pokračuje i po 15. lednu, a to do odvolání.

Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 14. 12. 2020 bylo nařízeno všem poskytovatelům zdravotních služeb zařazeným do sítě antigenních odběrových center (AOC) provést vyšetření na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS CoV-2 prostřednictvím POC antigenních testů u všech osob, které o to projeví zájem a jsou účastny veřejného zdravotního pojištění v České republice. Vyšetření se provádí na žádost pojištěnce, který se musí prokázat průkazem pojištěnce nebo náhradním dokladem, v intervalu nejvýše jedenkrát za 3 dny.

Vyšetření se primárně provádí v AOC, která vznikla a postupně vznikají ve státem garantované síti odběrových center a odběrových míst pro laboratorní testování pro přímý průkaz koronaviru - viz seznam zde

Vedle AOC budou antigenní testování provádět (a ZP MV ČR jim vyšetření, včetně testu, bude hradit), nepovinně, podle zájmu a dispozic, také smluvní poskytovatelé ambulantních zdravotních služeb, tedy praktičtí lékaři a ambulantní specialisté. Informaci, zda konkrétní zdravotnické zařízení testuje, resp. ho můžete navštívit a kdy, zjistíte přímým dotazem na konkrétního lékaře.

Nejbližšího poskytovatele v dané lokalitě lze najít s využitím tohoto odkazu: https://eforms.zpmvcr.cz/ePedistanc/.

Chceme vás upozornit, že webové stránky ZP MV ČR neslouží k objednávání na antigenní testování. Zdravotní pojišťovny nemají přímé propojení s objednávkovými systémy antigenních odběrových center a míst.

Odkaz na centrální rezervační systém pro objednání lze nalézt zde:

Odkaz na informaci o vytíženosti odběrových center a míst lze nalézt zde:

Podrobnější informace pro poskytovatele zdravotních služeb, k podmínkám testování, nasmlouvání, vykazování i úhradám ze strany ZP MV ČR lze nalézt v Informaci č. 31 zde.

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

příspěvek

Zavádíme pořadová čísla na sezonní akce

27. 6. 2022 | #Pojištěnci | #Plátci

Vzhledem k tomu, že množství finančních prostředků ve fondu prevence, z něhož klientům vyplácíme různé příspěvky, je limitované, rozhodli jsme se zavést nový nástroj, který poskytne klientům jistotu, že mohou počítat se získáním příspěvku vyhlášeného

[více]

Dále z 211