Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Novinka pro cesty do zahraničí – připojištění COVID+ i storno zájezdu
CP

29.6.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Novinka pro cesty do zahraničí – připojištění COVID+ i storno zájezdu

Aktuálně stabilizovaná situace kolem pandemie umožnila znovu otevřít hranice, a tak si mnozí loňskou oželenou dovolenou v zahraničí chtějí vynahradit letos. Může však nastat situace, že z důvodu nařízené karantény v souvislosti s onemocněním covid-19 bude nutné celý zájezd na poslední chvíli zrušit, případně zůstat na místě pobytu nechtěně déle. ZP MV ČR proto v rámci cestovního pojištění ve spolupráci s ERGO pojišťovnou nabízí i připojištění pro tyto případy.

Připojištění COVID+ i storno zájezdu

Co toto pojištění pokrývá? Bude-li klient umístěn oprávněnou autoritou v zahraničí do karantény z důvodu nákazy nebo z důvodu, že se setkal s nakaženým, budou mu uhrazeny neočekávané vzniklé náklady na ubytování a dopravu na zpáteční cestu. Pojistka se ovšem nevztahuje na celoplošnou karanténu vyhlášenou místními úřady. Pokud by klient v zahraničí covidem sám onemocněl, náklady na léčbu jsou pak kryty z pojištění léčebných výloh.

Další letošní nabídkou ZP MV ČR je možnost pojištění storna zájezdu. To lze sjednat pouze před nebo současně se zaplacením poslední splátky, resp. plným uhrazením cesty. Storno lze sjednat pro zájezdy až do výše 50 000 Kč na osobu a lze na něj uplatnit i rodinnou či skupinovou slevu.

Pojištění na cestách jako samozřejmost

Zřízení cestovního pojištění by mělo být vždy naprostou samozřejmostí. Zájemci o pojištění si mohou vybírat v závislosti na tom, zda cestují sami, či s rodinou, zda se jedná o jednorázovou cestu, nebo pravidelné cesty do zahraničí, po Evropě či mimo ni.

Na výběr je hned několik kategorií cestovních pojištění, která zahrnují buď pouze pojištění léčebných výloh a asistenční služby, nebo kompletní pojistnou ochranu s krytím léčebných výloh v neomezené výši. To vše za velmi výhodných finančních podmínek – pojistné na jeden den začíná na devíti korunách pro dítě a 12 Kč pro dospělého.

Benefity pro rodiny, studenty i záchranáře

ZP MV ČR ani letos nezapomíná na slevy, které nabízí rodinám (20 %) či skupinám nad 5 osob (10 %), z nichž alespoň jeden z členů je klientem této pojišťovny. Nárok na cestovní pojištění zdarma až na 60 dnů mají studenti pro jednorázové cesty po Evropě, ti studenti, kteří vyrazí po Evropě na studijní pobyt, mají pojištění zdarma až na 180 dní. Pojišťovna dlouhodobě podporuje také ty, kdo pomáhají druhým. Dárci krve, plazmy či kostní dřeně a členové Integrovaného záchranného systému tak mohou rovněž uplatnit speciální 20% slevu na jakékoliv celoroční cestovní pojištění.

Kompletní přehled všech pojistných balíčků i s výší plnění lze najít zde.

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

příspěvek

Zavádíme pořadová čísla na sezonní akce

27. 6. 2022 | #Pojištěnci | #Plátci

Vzhledem k tomu, že množství finančních prostředků ve fondu prevence, z něhož klientům vyplácíme různé příspěvky, je limitované, rozhodli jsme se zavést nový nástroj, který poskytne klientům jistotu, že mohou počítat se získáním příspěvku vyhlášeného

[více]

Dále z 211