Přejít k hlavnímu obsahu
LOP

1.6.2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Nový bonus pro děti od ZP 211: příspěvek na léčebně ozdravný pobyt

Nový bonus nabízí Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR od 1. června svým klientům do 18 let, kteří trpí chronickým onemocněním dýchacích cest, astmatem nebo problémy s kůží ve formě ekzému či psoriázy. Mohou čerpat jednorázový příspěvek z Fondu prevence na léčebně ozdravný pobyt (LOP) v horách, u moře či v lázních.

ZP 211 tak dává možnost rodičům chronicky nemocných dětí libovolnou volbu destinace, termínu a formy přepravy na léčebně ozdravný pobyt. Ten může být organizovaný např. cestovní kanceláří, ale i individuálně v doprovodu rodičů či blízké osoby. Lze tedy volit tak, aby to vyhovovalo potřebám rodiny i epidemiologické situaci.

Ozdravný pobyt v horách se uskuteční v nadmořské výšce přesahující 800 m n.m. Přímořský pobyt by se neměl konat v blízkosti velkých aglomerací a rušných dopravních komunikací. Jde o to splnit pobytem základní cíl: zlepšit zdravotní stav vašeho dítěte skutečně v přímořském nebo vysokohorském klimatu. Cílu odpovídá i délka pobytu, který musí trvat minimálně 15 dní (14 nocí).

Léčebné procedury u lázeňského pobytu musí být realizované u lázní, se kterými má ZP MV ČR uzavřenu smlouvu. Příspěvek je možno využít na celou řadu léčebných a rehabilitačních procedur, nikoliv na wellness procedury či relaxační masáže. Jedná se o léčbu nehrazenou z veřejného zdravotního pojištění. Příspěvek lze čerpat nad rámec základní nabídky Fondu prevence.

Akceptovány budou platební doklady vystavené od 1. 5. 2021 do 31. 12. 2021. Ještě před zahájením pobytu je nutné poslat ZP MV ČR vyplněný formulář „Návrh na zařazení na léčebně ozdravný pobyt“ potvrzený od praktického lékaře pro děti a dorost.

Podrobné informace najedete ZDE.

Vaše ZP 211

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]
sluch

Není ticho jako ticho

17. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Dnes začíná 8. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Divadla, muzea, neziskové organizace, školy zaměřené na výuku dětí se sluchovým handicapem a mnoho dalších spolků a společností připravily bohatý program.

[více]

Dále z 211