Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Od 1.ledna budou očkovací certifikáty platit jen 9 měsíců, posilovací dávka platnost prodlouží na neomezenou dobu
3. dávka

6.12.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Od 1.ledna budou očkovací certifikáty platit jen 9 měsíců, posilovací dávka platnost prodlouží na neomezenou dobu

Od 1. ledna 2022 dojde ke zkrácení platnosti očkovacích certifikátů na devět měsíců. V případě očkování posilovací dávkou není platnost certifikátu v tuto chvíli omezena. Dochází k tomu na základě doporučení Evropské komise.  Posilovací dávkou vakcíny se mohou rizikoví pacienti a osoby nad 60 let očkovat pět měsíců po druhé dávce,  ostatní mohou posilovací dávku dostat po šesti měsících od očkování druhou dávkou. Lidé, kteří jsou očkováni vakcínou Janssen, se mohou posilovací dávkou očkovat už po dvou měsících.

Pro všechny zájemce byla spuštěna předregistrace posilovací dávkou. V pondělí 13. prosince se v pražském obchodním domě Kotva otevře nové očkovací centrum, které zajišťuje Všeobecná fakultní nemocnice. Ministerstvo zdravotnictví tak reaguje na předpokládaný zvýšený zájem o očkování.

Informace o platnosti certifikátů naleznete zde.

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

srdce

O zdraví srdce je třeba se starat

29. 9. 2023 | #Pojištěnci | #Plátci

Dnes je Světový den srdce a to je příležitost připomenout, že Česká republika patří mezi země, jejichž populace je zatížena vysokým rizikem rozvoje kardiovaskulárních (srdečně-cévních) onemocnění, jako jsou ischemická choroba srdeční (nedostatečné pr

[více]
kolonoskopie

Nebojte se kolonoskopie

25. 9. 2023 | #Pojištěnci | #Plátci

Od roku 2000 probíhá v naší zemi screening (preventivní prohlídky rizikových osob) s cílem snížit v populaci výskyt rakoviny tlustého střeva a konečníku a úmrtnost na ni.

[více]

Dále z 211