Přejít k hlavnímu obsahu
Očkování starších lidí

15.1.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Otevřen rezervační systém na očkování proti covid-19 pouze pro občany 80 a více let

V pátek 15. ledna byl otevřen rezervační systém na očkování proti nemoci covid-19  zatím jen pro občany, kterým je 80 a více let. Termín očkování je možné rezervovat na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR zde  nebo zde.

S rezervací mohou seniorům pomoci jejich rodinní příslušníci nebo mohou senioři zavolat na telefonní číslo 1221. Zde budou připravení operátoři, kteří jim s registrací a poté i rezervací termínu pomohou. 
Pokud se vám nepodaří zaregistrovat v prvních dnech, neztrácejte trpělivost a počkejte, až se kapacita uvolní. Lidé nad 80 let se mohou k očkování hlásit kdykoliv bez obav, že ztratí prioritu. Systém je nastaven tak, že budou mít vždy přednost, uvedl podle ČTK ministr zdravotnictví Jan Blatný. 
Pro ostatní zájemce o očkování se předpokládá možnost registrace začátkem února.


Vaše ZP MV ČR

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

infolinka

ZP MV ČR rozšiřuje službu infolinky i pro klienty s poruchou či ztrátou řeči

3. 3. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR rozšířila službu poskytovanou v rámci své telefonní infolinky. Volající budou mít nově možnost využít technologie „text to speech“ při obousměrné komunikaci s operátorem infolinky. Pojišťovna chce touto službou převodu textu na řeč pomoci svým klientům se sluchovým či řečovým postižením, kteří potřebují zprostředkovat řeč operátora infolinky nebo svůj dotaz psanou formou.

[více]
odběr

Přihlaste se do studie. Čas už je jen do konce března

3. 3. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

S koncem března končí i možnost pro zájemce z řad veřejnosti přihlásit se do odborné studie průběžně sledující v jejich krvi přítomnost a množství specifických protilátek chránících před onemocněním covid-19. Testování spočívá u každého účastníka v odebrání celkem tří vzorků krve v šestiměsíčním intervalu, tedy tří vzorků v průběhu jednoho roku. Testy si dobrovolní účastníci studie platí sami, jen Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, která je podporovatelem projektu, svým klientům většinu nákladů uhradí.

[více]

Dále z 211