Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

Od pojištěnců OSVČ nebudou půl roku požadovány zálohy na zdravotní pojištění

Od pojištěnců  OSVČ nebudou půl roku požadovány zálohy na zdravotní pojištění
24. 3. 2020

Vážení klienti, Vláda ČR na svém jednání v pondělí 23. března 2020 rozhodla, že po živnostnících (OSVČ) nebudou půl roku - od března do srpna - požadovány platby minimálních záloh na zdravotní pojištění. 

Jedná se o jedno z celé řady opatření vlády na zmírnění dopadů mimořádného stavu, způsobeného koronavirovou epidemií na drobné podnikatele. Rozhodnutí vlády musí ještě schválit Poslanecká sněmovna.Pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které mají podnikání jako hlavní činnost, činí letos minimální měsíční záloha na zdravotní pojištění 2352 korun. 


Přehled až do srpna

Kromě toho platí pro živnostníky odklad povinnosti podat Přehled OSVČ za rok 2019 až do 3. 8. 2020. Nebude se ani vyměřovat penále za nezaplacené pojistné nebo za zálohy na pojistné za období od počátku března do konce srpna 2020, takže plátci nebudou nuceni podávat žádosti o prominutí penále vzniklého z pozdních úhrad v době trvání mimořádných opatření a zároveň pojišťovny nebudou muset následné vést řízení o odstraňování tvrdosti. 

Zaměstnavatelé bez penále
Některé úlevy se vztahují i na zaměstnavatele: pokud budou zaměstnavatelé v prodlení s úhradou odvodu pojistného za sebe a své zaměstnance, nebude jim za období od počátku března do konce srpna 2020 vyměřeno penále. 

Vaše ZP MV ČR

Z naší nabídky pro vás!

Služba LÉKAŘ NA TELEFONU pro naše pojištěnce

Aktuality

Akční nabídky

Bonusy

Program pro těhotné a ženy po porodu

Využijte příspěvek na vitamíny, ultrazvukové vyšetření, laktační poradkyni a mnohé další