Přejít k hlavnímu obsahu
lekari nemocnice

5.1.2021 | #Pojištěnci | #Poskytovatelé

Potřebnou zdravotní péči dostanete, i když nemocnice od 31. 12. 2020 nepřijímají pacienty na plánované zdravotní výkony

Vážení klienti, mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které nařídilo nemocnicím v České republice okamžitě zastavit příjem nových pacientů na plánované zdravotní výkony, neznamená, že by se vám nedostalo potřebné zdravotní péče. Pokud máte akutní zdravotní problémy, neváhejte se obrátit na svého ošetřujícího lékaře, případně zavolat na tísňovou linku zdravotnické záchranné služby 155. 
Opatření ministerstva zdravotnictví logicky reagovalo na rostoucí počet hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19 s cílem posílit lůžkové kapacity v nemocnicích a zajistit tak dostatečnou rezervu pro osoby s touto nemocí, kteří budou vyžadovat hospitalizaci na lůžku akutní nebo intenzívní péče. 

V žádném případě však mimořádné opatření neznamená, že by měla být v případě potřeby omezena dostupnost akutní lůžkové péče ostatním pacientům. Nezastaví se např. přijímání do nemocnice pro provedení plánovaných operací jako je např. odstranění nádoru u onkologicky nemocných pacientů, apod. 
Odkladné plánované zdravotní výkony jsou všechny takové, které bezprostředně neohrožují pacienta na životě, je možné je v čase odložit, aniž by to mělo výraznější vliv na zdravotní stav pacientů (kloubní operace, operace žlučníku, kýly, apod.). 

Vaše ZP MV ČR

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

online konzultace

Ve spolupráci s klinikami EUC spouštíme na Plzeňsku a Ústecku společný projekt: online služby praktiků

25. 2. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Naši pojištěnci z Plzeňského a Ústeckého kraje budou mít brzy možnost zaregistrovat se u praktických lékařů klinik EUC, se kterými pak budou moci komunikovat na dálku. Podmínkou je, že už dosáhli věku 15 let a jsou schopni spojit se s ordinací pomocí digitálních technologií. Pilotní projekt s názvem Můj praktik online bude spuštěn v průběhu března.

[více]

Dále z 211