Přejít k hlavnímu obsahu
lekari nemocnice

5.1.2021 | #Pojištěnci | #Poskytovatelé

Potřebnou zdravotní péči dostanete, i když nemocnice od 31. 12. 2020 nepřijímají pacienty na plánované zdravotní výkony

Vážení klienti, mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které nařídilo nemocnicím v České republice okamžitě zastavit příjem nových pacientů na plánované zdravotní výkony, neznamená, že by se vám nedostalo potřebné zdravotní péče. Pokud máte akutní zdravotní problémy, neváhejte se obrátit na svého ošetřujícího lékaře, případně zavolat na tísňovou linku zdravotnické záchranné služby 155. 
Opatření ministerstva zdravotnictví logicky reagovalo na rostoucí počet hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19 s cílem posílit lůžkové kapacity v nemocnicích a zajistit tak dostatečnou rezervu pro osoby s touto nemocí, kteří budou vyžadovat hospitalizaci na lůžku akutní nebo intenzívní péče. 

V žádném případě však mimořádné opatření neznamená, že by měla být v případě potřeby omezena dostupnost akutní lůžkové péče ostatním pacientům. Nezastaví se např. přijímání do nemocnice pro provedení plánovaných operací jako je např. odstranění nádoru u onkologicky nemocných pacientů, apod. 
Odkladné plánované zdravotní výkony jsou všechny takové, které bezprostředně neohrožují pacienta na životě, je možné je v čase odložit, aniž by to mělo výraznější vliv na zdravotní stav pacientů (kloubní operace, operace žlučníku, kýly, apod.). 

Vaše ZP MV ČR

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Dále z 211