Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Potřebnou zdravotní péči dostanete, i když nemocnice od 31. 12. 2020 nepřijímají pacienty na plánované zdravotní výkony
lekari nemocnice

5.1.2021 | #Pojištěnci | #Poskytovatelé

Potřebnou zdravotní péči dostanete, i když nemocnice od 31. 12. 2020 nepřijímají pacienty na plánované zdravotní výkony

Vážení klienti, mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které nařídilo nemocnicím v České republice okamžitě zastavit příjem nových pacientů na plánované zdravotní výkony, neznamená, že by se vám nedostalo potřebné zdravotní péče. Pokud máte akutní zdravotní problémy, neváhejte se obrátit na svého ošetřujícího lékaře, případně zavolat na tísňovou linku zdravotnické záchranné služby 155. 
Opatření ministerstva zdravotnictví logicky reagovalo na rostoucí počet hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19 s cílem posílit lůžkové kapacity v nemocnicích a zajistit tak dostatečnou rezervu pro osoby s touto nemocí, kteří budou vyžadovat hospitalizaci na lůžku akutní nebo intenzívní péče. 

V žádném případě však mimořádné opatření neznamená, že by měla být v případě potřeby omezena dostupnost akutní lůžkové péče ostatním pacientům. Nezastaví se např. přijímání do nemocnice pro provedení plánovaných operací jako je např. odstranění nádoru u onkologicky nemocných pacientů, apod. 
Odkladné plánované zdravotní výkony jsou všechny takové, které bezprostředně neohrožují pacienta na životě, je možné je v čase odložit, aniž by to mělo výraznější vliv na zdravotní stav pacientů (kloubní operace, operace žlučníku, kýly, apod.). 

Vaše ZP MV ČR

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211