Přejít k hlavnímu obsahu

1.4.2019 | #Pojištěnci

Přes 1,4 milionu korun si nevyzvedli klienti ZP 211 za přeplatky na léky. Poukázku dostanou ještě jednou

Více než 1,4 milionu korun si z různých důvodů nevyzvedli někteří klienti ZP 211 za přeplatky na léky za loňský rok. Přes tři tisíce pojištěnců, jejichž přeplatek je vyšší než 50 korun, dostane poštovní poukázku ještě jednou. Celkem pojišťovna zaslala k vyplacení svým klientům 72 milionů korun.
„Abychom pojištěncům, kteří si přeplatek nevyzvedli, vyšli vstříc a snížili individuální administrativní zátěž, rozhodla pojišťovna o opakovaném vyplacení prostředků z vrácených peněžních poukázek v hodnotě 50 Kč a vyšší,“ uvedla mluvčí ZP 211 Hana Kadečková. Poukázky typu „B“ budou k distribuci České poště s. p. odeslány ve čtvrtek 4 dubna 2019. Jejich platnost potrvá 23 dnů od data vystavení.
„Vrátilo se nám rovněž přes 1 400 poukázek, kde byla k vyplacení pouze jedna koruna. I takto nízkou sumu musela pojišťovna klientům vrátit, neboť jí to ukládá zákon. Těmto klientům a klientům s přeplatkem nižším než 50 Kč posílat novou poukázku nebudeme. Avšak všem zájemcům s přeplatkem pod limit 50 Kč peníze vyplatíme na základě individuálního požadavku,“ dodala mluvčí.
Protože zdravotní pojišťovna musí dodržovat zákon a tudíž při ročním vyúčtování zasílat i malé finanční částky, bylo by pro klienty příjemnější, pokud by vratky za přeplatky za léky dostávali převodem na bankovní účet než pomocí složenky. Jak si bezhotovostní zasílání přeplatku zařídit? Základní podmínkou je mít zřízen bankovní účet. Pak už stačí navštívit některé z klientských pracovišť ZP MV ČR a podepsat „Žádost o vypořádání výplat nadlimitních částek za poplatky a doplatky na bankovní účet“ nebo si žádost stáhnout na této adrese: https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/formulare/ a po jejím vyplnění ji doručit pojišťovně. Napříště už vám peníze půjdou přímo na účet.
V případě, že si klient ZP 211 chce zkontrolovat, jaké doplatky za léky mu byly do limitu započítány, může pojišťovnu požádat o roční výpis z účtu, kde jsou jednotlivé evidované doplatky uvedeny.

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Dále z 211