Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

Přes 1,4 milionu korun si nevyzvedli klienti ZP 211 za přeplatky na léky. Poukázku dostanou ještě jednou

Přes 1,4 milionu korun si nevyzvedli klienti ZP 211 za přeplatky na léky. Poukázku dostanou ještě jednou
1. 4. 2019

Více než 1,4 milionu korun si z různých důvodů nevyzvedli někteří klienti ZP 211 za přeplatky na léky za loňský rok. Přes tři tisíce pojištěnců, jejichž přeplatek je vyšší než 50 korun, dostane poštovní poukázku ještě jednou. Celkem pojišťovna zaslala k vyplacení svým klientům 72 milionů korun.
„Abychom pojištěncům, kteří si přeplatek nevyzvedli, vyšli vstříc a snížili individuální administrativní zátěž, rozhodla pojišťovna o opakovaném vyplacení prostředků z vrácených peněžních poukázek v hodnotě 50 Kč a vyšší,“ uvedla mluvčí ZP 211 Hana Kadečková. Poukázky typu „B“ budou k distribuci České poště s. p. odeslány ve čtvrtek 4 dubna 2019. Jejich platnost potrvá 23 dnů od data vystavení.
„Vrátilo se nám rovněž přes 1 400 poukázek, kde byla k vyplacení pouze jedna koruna. I takto nízkou sumu musela pojišťovna klientům vrátit, neboť jí to ukládá zákon. Těmto klientům a klientům s přeplatkem nižším než 50 Kč posílat novou poukázku nebudeme. Avšak všem zájemcům s přeplatkem pod limit 50 Kč peníze vyplatíme na základě individuálního požadavku,“ dodala mluvčí.
Protože zdravotní pojišťovna musí dodržovat zákon a tudíž při ročním vyúčtování zasílat i malé finanční částky, bylo by pro klienty příjemnější, pokud by vratky za přeplatky za léky dostávali převodem na bankovní účet než pomocí složenky. Jak si bezhotovostní zasílání přeplatku zařídit? Základní podmínkou je mít zřízen bankovní účet. Pak už stačí navštívit některé z klientských pracovišť ZP MV ČR a podepsat „Žádost o vypořádání výplat nadlimitních částek za poplatky a doplatky na bankovní účet“ nebo si žádost stáhnout na této adrese: https://www.zpmvcr.cz/pojistenci/formulare/ a po jejím vyplnění ji doručit pojišťovně. Napříště už vám peníze půjdou přímo na účet.
V případě, že si klient ZP 211 chce zkontrolovat, jaké doplatky za léky mu byly do limitu započítány, může pojišťovnu požádat o roční výpis z účtu, kde jsou jednotlivé evidované doplatky uvedeny.

Formuláře

Registrace nového pojištěnce

Aktuality

Naše pracoviště

Naše pracoviště jsou po celé ČR. Vyberte si to, které je vám nejblíže

Akční nabídky

Bonusy

Připravili jsme pro vás celo řadu výhod a nadstandardních benefitů!

Třeba příspěvek na školku v přírodě!

Využijte možnost převodu příspěvků z rodiče na dítě a získejte tak až 1500 Kč na ozdravný pobyt. A k tomu dalších 500 Kč například na očkování.