Přejít k hlavnímu obsahu
test

2.11.2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Preventivní testování zdarma skončilo

Prvního listopadu vstoupilo v platnost mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví týkající se testování obyvatel na koronavirovou infekci. Vláda tímto opatřením zkrátila platnost antigenních a PCR laboratorních testů na přímý průkaz koronaviru a zrušila jejich úhrady ze zdravotního pojištění. Testů, které si vyžádá lékař nebo epidemiolog a testů dětí do 18 let se zrušení úhrad netýká, zůstávají nadále hrazeny pojišťovnami.

Platnost testů se zkracuje takto: Antigenní testy nově platí pouze 24 hodin místo tří dnů a PCR testy tři dny místo jednoho týdne.

Preventivní test si musíte zaplatit: pokud se necháte otestovat na vlastní žádost z toho důvodu, abyste se mohli prokázat na určitém místě (v restauraci, kadeřnictví apod.) negativním testem. To se netýká testování z indikace lékaře či epidemiologa nebo antigenního testování, které je povinné dle jiného platného opatření (neočkovaných zaměstnanců a klientů v pobytových sociálních službách a zařízeních následné a dlouhodobé zdravotní lůžkové péče).

Testování je nadále hrazeno z veřejného zdravotního pojištění:

  • dětem a mladistvým do 18 let;
  • lidem, kteří se nemohou podrobit očkování proti onemocnění covid-19 pro kontraindikaci. Tuto skutečnost jste povinni provozovateli zařízení, které testování provádí, prokázat lékařskou zprávou, v níž je výslovně uvedeno, že se nemůžete ze zdravotních důvodů očkování proti covidu-19 podrobit (pokud tato skutečnost není uvedena v Informačním systému infekčních nemocí);
  • lidem očkovaným alespoň jednou dávkou očkovací látky proti covidu-19. Tuto skutečnost jste povinni provozovateli testování rovněž prokázat.

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211