Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Příspěvek na kojící pomůcky patří u maminek mezi nejžádanější
matka

31.7.2020 | #Pojištěnci

Příspěvek na kojící pomůcky patří u maminek mezi nejžádanější

Po narození dítěte mívá mnoho maminek problémy s kojením, které často řeší přechodem ke krmení dětí umělou výživou. Ta by ovšem měla být vždy až poslední volbou. Mateřské mléko je prevencí civilizačních chorob, jako je cukrovka, obezita či alergie, a chrání dítě před mnohými infekcemi.

Pokud žena kojí, investuje nejen do zdraví dítěte, ale také do zdraví svého. Kojení u žen totiž prokazatelně snižuje riziko vzniku rakoviny prsu, vaječníku či osteoporózy. Kojení podporuje i Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR. „Naše klientky mohou příspěvek z fondu prevence až 1500 Kč použít například na služby laktační poradkyně, případně na kojící pomůcky, jako jsou odsávačky mateřského mléka, kojící polštáře či kojící tílka a podprsenky. Právě pomůcky pro kojení jsou druhou nejoblíbenější položkou, na kterou klientky příspěvek v souvislosti s těhotenstvím od pojišťovny používají,“ říká tisková mluvčí ZP MV ČR Hana Kadečková.

Klientky se mohou rozhodnout, na co konkrétně příspěvek použijí a zda jej budou čerpat před porodem nebo až po porodu. Kromě již jmenovaných možností mohou příspěvek použít například na 3D a 4D ultrazvukové vyšetření, či na vyšetření štítné žlázy, která nejsou hrazena z veřejného zdravotního pojištění, případně na předporodní kurzy či cvičení po porodu. „Jen za letošní první pololetí jsme klientkám přispěli přes 7,5 milionu korun. Největší zájem je o ultrazvuková vyšetření,“ dodává Hana Kadečková.

Dalších 1000 korun pak mohou klientky využít pro novorozence, například na monitor dechu a další pomůcky pro kojence či na plavání kojenců s rodičem.

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

příspěvek

Zavádíme pořadová čísla na sezonní akce

27. 6. 2022 | #Pojištěnci | #Plátci

Vzhledem k tomu, že množství finančních prostředků ve fondu prevence, z něhož klientům vyplácíme různé příspěvky, je limitované, rozhodli jsme se zavést nový nástroj, který poskytne klientům jistotu, že mohou počítat se získáním příspěvku vyhlášeného

[více]

Dále z 211