Přejít k hlavnímu obsahu
samotest

2.7.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Příspěvek na samotestování ve firmách v červenci končí

V souvislosti s nařízením vlády, podle kterého od 1. července skončila povinnost testování na přítomnost viru SARS-CoV-2 v zaměstnání a u OSVČ, je ukončen rovněž příspěvek z Fondu prevence zdravotních pojišťoven na částečnou kompenzaci nákladů na samotestovací sady.
Ještě v průběhu července ale bude možné na společné webové stránce https://www.samotesty-covid.cz/ podávat žádosti o příspěvek na samotesty provedené v červnu; během srpna pak budou příspěvky uhrazeny. ZP MV ČR počítá i s vypořádáváním reklamací, zpracováváním opravných hlášení apod. ještě v průběhu podzimu, tak aby byly všechny příspěvky v pořádku proplaceny. Opravné dávky za měsíc červen lze uplatnit nejpozději do konce měsíce srpna 2021.

Pokud se rozhodnete své zaměstnance testovat i po 1. červenci, je možné využít antigenní nebo PCR testování hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Typ a frekvenci hrazených testů určují mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví, sledujte proto aktuální opatření zde.
Veškeré informace o příspěvku na samotestování pro zaměstnavatele a OSVČ najdete zde a také zde.
Pokud jste nenalezli odpověď na svůj dotaz, můžete nám zavolat na speciální linku 272 095 211. Provozní doba je Po-Čt 8:00 - 15:00 a Pá 8:00 - 12:00 hod.

Vaše ZP 211

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ZP

Změny v komerčním pojištění cizinců s dlouhodobým pobytem v ČR. Changes in the conditions of commercial insurance for foreigners residing in the Czech Republic.

29. 7. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Od 2. srpna se mění podmínky komerčního pojištění cizinců pobývajících v ČR.  Změny se netýkají cizinců, kteří jsou pojištěni v systému veřejného zdravotního pojištění v ČR. Podle novely zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců, s účinností od 2.

[více]

Dále z 211