Přejít k hlavnímu obsahu
Kvalita života

13.11.2020 | #Pojištěnci | #Poskytovatelé

Sledování kvality zdravotní péče přinese lepší život pacientům

Sledování kvality zdravotní péče přinese v čase úspory do systému veřejného zdravotního pojištění a pacientům samotným pak zlepšení poskytované péče, vedoucí ke kvalitněji prožitým rokům života. Uvedla to ředitelka zdravotnického úseku ZP MV ČR MUDr. Zdeňka Salcman Kučerová v nedávném workshopu na téma: „Ukazatele kvality a jejich využití v rámci zdravotního pojištění“, pořádaném Kanceláří zdravotního pojištění (KZP).

„Zdravotní pojišťovny dnes nemají účinné nástroje, jak se bránit neefektivnímu vyšetřování a léčbě, či honbě některých poskytovatelů zdravotních služeb za produkcí. Nazrál čas na debatu o využití ukazatelů kvality ve smluvní a úhradové praxi zdravotních pojišťoven,“ dodala Zdeňka Salcman Kučerová.

Podle ní není cílem sankcionování poskytovatelů zdravotních služeb, ale sledování a měření kvality, sledování organizace práce a poté spravedlivá odměna a podpora výborných praxí. „Nestačí zavést nové výkony nebo podpořit reportování dat do registrů. Kvalita musí být o komunikaci, organizaci a řízení procesů, o kultuře projevu a zájmu řešit neřešené. Kvalita má být normou,“ zdůraznila Salcman Kučerová.

ZP MV ČR podporuje úsilí KZP v tvorbě nových ukazatelů kvality a systému jejího měření.

Více naleznete zde:

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211