Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Světový den diabetu: ZP MV ČR uhradila za léčbu diabetu více než 1,7 miliardy korun
Diabetes

14.11.2022 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Světový den diabetu: ZP MV ČR uhradila za léčbu diabetu více než 1,7 miliardy korun

Lékaři odhadují, že v České republice žije až milion pacientů s onemocněním diabetes mellitus. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky se jen koncem roku 2013 s diabetem léčilo více než 861 tisíc pacientů. ZP MV ČR zaznamenala rostoucí počet nově diagnostikovaných pojištěnců, včetně osob do 18 let věku, ale také meziroční nárůst výdajů za léčbu diabetu.

„Loňské výdaje zdravotní pojišťovny za léčbu diabetu se ve srovnání s rokem 2020 zvýšily o více než 78 milionů korun. Celkové náklady na léčbu diabetu 1. a 2. typu jen loni činily více než 1,7 miliardy korun. S cukrovkou se léčilo celkem 116 298 pacientů“ uvádí mluvčí ZP MV ČR Jana Schillerová.

Náklady ZP MV ČR na léčbu diabetu

Rok 2020

1 632 581 683 Kč

Rok 2021

1 711 343 986 Kč

Příspěvky pro diabetiky z fondu prevence

Klienti ZP MV ČR mohou čerpat příspěvky v rámci preventivních programů, které mohou využít ke zlepšení léčby diabetu.

„V letošním roce jsme pro své klienty zařadili příspěvek ve výši 500 Kč na přístrojovou pedikúru pro diabetiky. Jedná se o speciální šetrné ošetření nohou, určené lidem se zhoršeným stavem cév vlivem diabetu. Dětem přispíváme až 1500 Kč a dospělým až 500 Kč na nákup zdravotnických potřeb, jako jsou dezinfekční prostředky na kůži, odstraňovač náplastí, glukometr, vhodné obuvi pro diabetiky, nebo na sestavení jídelníčku u nutričního terapeuta,“ dodává mluvčí pojišťovny Jana Schillerová.

ZP MV ČR přispívá dále nastávajícím maminkám až 2 000 Kč na telemonitoring těhotenské cukrovky.

Už druhým rokem spolupracuje ZP MV ČR s odbornými společnostmi, klinickými pracovišti a nadacemi, přispíváme chronicky nemocným pojištěncům s onemocněním diabetes mellitus až 2 000 Kč na aktivity v rámci edukačních pobytů. Program je určen především diabetikům 2. typu, kteří ocení pravidelné informace pro zvládání svého diabetu v práci, při sportu nebo při běžných činnostech. Pro klienty jsou připraveny aktuální novinky z oblasti monitorovací techniky, terapie, zdravotní a lázeňské péče a vysvětlena současná situace v úhradách pomůcek.

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

srdce

O zdraví srdce je třeba se starat

29. 9. 2023 | #Pojištěnci | #Plátci

Dnes je Světový den srdce a to je příležitost připomenout, že Česká republika patří mezi země, jejichž populace je zatížena vysokým rizikem rozvoje kardiovaskulárních (srdečně-cévních) onemocnění, jako jsou ischemická choroba srdeční (nedostatečné pr

[více]
kolonoskopie

Nebojte se kolonoskopie

25. 9. 2023 | #Pojištěnci | #Plátci

Od roku 2000 probíhá v naší zemi screening (preventivní prohlídky rizikových osob) s cílem snížit v populaci výskyt rakoviny tlustého střeva a konečníku a úmrtnost na ni.

[více]

Dále z 211