Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce
Téměř 53 miliony zaplatila loni ZP MV ČR za pět nejnákladnějších klientů
11. 5. 2018

Celkem 52,6 milionu korun zaplatila loni druhá největší Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) za léčbu pěti svých klientů, kteří trpí chorobami, jež se řadí mezi nejnákladnější.

Čtyřem z uvedených pěti pacientů byl hrazen lék na základě § 16 zákona o veřejném zdravotním pojištění, tedy takový lék, který není v ČR schválen k úhradě z veřejného zdravotního pojištění. Přes 90 % veškerých nákladů na léčbu těchto pacientů si vyžádaly právě náklady na léky.
Nejvyšší částku 12 145 000 korun stála léčba 49leté klientky, trpící atypickým hemolyticko-uremickým syndromem. Druhou nejnákladnější pacientkou, klientkou ZP MV ČR, je 66letá žena s Pompeho chorobou. I její léčba za jeden rok stála pojišťovnu více než 12 miliónů korun. Necelých 10 miliónů pak stála roční léčba 10letého pacienta, trpícího rovněž atypickým hemolyticko-uremickým syndromem.

Formuláře

Registrace nového pojištěnce

Aktuality

Naše pracoviště

Naše pracoviště jsou po celé ČR. Vyberte si to, které je vám nejblíže

Akční nabídky

Bonusy

Připravili jsme pro vás celo řadu výhod a nadstandardních benefitů!

Třeba příspěvek na školku v přírodě!

Využijte možnost převodu příspěvků z rodiče na dítě a získejte tak až 1500 Kč na ozdravný pobyt. A k tomu dalších 500 Kč například na očkování.