Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Testování zaměstnanců ve firmách může hradit pojišťovna
covid test

12.2.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Testování zaměstnanců ve firmách může hradit pojišťovna

Zjistit, zda zaměstnanci konkrétní firmy nejsou nositeli viru SARS-CoV-2, způsobujícího onemocnění covid-19, může být pro řadu podniků zcela zásadní úkol. A dobrou zprávou je, že za určitých podmínek antigenní screeningové POC testy zaměstnanců ve firmách uhradí zdravotní pojišťovny včetně ZP MV ČR.

Přinášíme přehled možností, kdy je toto testování hrazeno zdravotní pojišťovnou:

1) Zaměstnavatel si smluvně zajistí testování prostřednictvím smluvního poskytovatele zdravotních služeb, který požádá místně příslušný krajský úřad - dle zákona o zdravotních službách, s odkazem na § 11a - o povolení nového místa poskytovaní zdravotních služeb. Po jeho získání může přímo ve firmě provádět antigenní testování. Testování bude smluvní poskytovatel vykazovat standardně výkonem 99949. 

2) Antigenní testování ve firmě bude prováděno prostřednictvím poskytovatele pracovně lékařských služeb - závodního lékaře (držitele oprávnění k poskytování zdravotních služeb) ve variantě:

a) tento poskytovatel má současně smlouvu v odb. 001 – všeobecné praktické lékařství. V případě potřeby, pokud nemá ordinaci v areálu firmy, požádá dle zákona o zdravotních službách o povolení o nové místo poskytování zdravotních služeb. Testování bude vykazovat zdravotním pojišťovnám standardně výkonem 99949 

b) tento poskytovatel nemá se ZP MV ČR uzavřenu smlouvu – bude k němu přistupováno jako k nesmluvnímu poskytovateli – je třeba realizovat postup uvedený v Informaci ZP MV č. 31; po zasmluvnění bude vykazovat testování standardně výkonem 99949 

3) Zaměstnavatel odešle své zaměstnance do sítě smluvních poskytovatelů antigenních odběrových center a míst.

 

Vaše ZP MV ČR

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211