Přejít k hlavnímu obsahu
covid test

12.2.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Testování zaměstnanců ve firmách může hradit pojišťovna

Zjistit, zda zaměstnanci konkrétní firmy nejsou nositeli viru SARS-CoV-2, způsobujícího onemocnění covid-19, může být pro řadu podniků zcela zásadní úkol. A dobrou zprávou je, že za určitých podmínek antigenní screeningové POC testy zaměstnanců ve firmách uhradí zdravotní pojišťovny včetně ZP MV ČR.

Přinášíme přehled možností, kdy je toto testování hrazeno zdravotní pojišťovnou:

1) Zaměstnavatel si smluvně zajistí testování prostřednictvím smluvního poskytovatele zdravotních služeb, který požádá místně příslušný krajský úřad - dle zákona o zdravotních službách, s odkazem na § 11a - o povolení nového místa poskytovaní zdravotních služeb. Po jeho získání může přímo ve firmě provádět antigenní testování. Testování bude smluvní poskytovatel vykazovat standardně výkonem 99949. 

2) Antigenní testování ve firmě bude prováděno prostřednictvím poskytovatele pracovně lékařských služeb - závodního lékaře (držitele oprávnění k poskytování zdravotních služeb) ve variantě:

a) tento poskytovatel má současně smlouvu v odb. 001 – všeobecné praktické lékařství. V případě potřeby, pokud nemá ordinaci v areálu firmy, požádá dle zákona o zdravotních službách o povolení o nové místo poskytování zdravotních služeb. Testování bude vykazovat zdravotním pojišťovnám standardně výkonem 99949 

b) tento poskytovatel nemá se ZP MV ČR uzavřenu smlouvu – bude k němu přistupováno jako k nesmluvnímu poskytovateli – je třeba realizovat postup uvedený v Informaci ZP MV č. 31; po zasmluvnění bude vykazovat testování standardně výkonem 99949 

3) Zaměstnavatel odešle své zaměstnance do sítě smluvních poskytovatelů antigenních odběrových center a míst.

 

Vaše ZP MV ČR

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]
sluch

Není ticho jako ticho

17. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Dnes začíná 8. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Divadla, muzea, neziskové organizace, školy zaměřené na výuku dětí se sluchovým handicapem a mnoho dalších spolků a společností připravily bohatý program.

[více]

Dále z 211