Přejít k hlavnímu obsahu
test coronavirus

12.11.2020 | #Poskytovatelé

Testy se dostanou na všechny

ZP MV ČR informuje poskytovatele zdravotních a sociálních služeb o možnosti realizace screeningových POC antigenních testů ke stanovení přítomnosti koronaviru.

Dovolujeme si upozornit poskytovatele v ústavech dlouhodobé péče, domácí péče a sociálních služeb, že společnost Avenier od pondělního rána do dnešního večera zavezla testy již do asi tří čtvrtin zařízení, které byly součástí seznamu dohodnutého ke dni podpisu smlouvy o zajištění dodávky antigenních testů ke stanovení přítomnosti antigenu koronaviru.

Na webových stránkách ZP MV ČR je zveřejněna podrobná informace k vykazování a úhradě specifických zdravotních výkonů, určených  k úhradě odběru a provedení antigenního testu.  

Pozor: ZP MV ČR bude hradit jen použití testů dovezených společností Avenier, jejichž převzetí poskytovatel potvrdí na dodacím listu. ZP MV ČR tak postupuje v souladu s aktuální situací v ČR a vydanými příslušnými Usneseními vlády ČR a Mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR.

Pokud byste se nenašli na seznamu poskytovatelů, kam byla a jsou v těchto dnech testy zaváženy, informujte o tom kontaktní místo u distributorské společnosti nebo ve VZP ČR na e-mailové adrese: info@avenier.cz, či testovani_covid@vzp.cz, případně na telefonní zákaznické lince společnosti Avenier: 800 11 22 33.

V nejbližších dnech proběhnou další jednání zdravotních pojišťoven a společnosti Aveier za účelem podpisu dodatku ke smlouvě z důvodu aktualizace seznamu zařízení pro další dodávky antigenních testů.

Více informací zde:

Vaše ZP MV ČR

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]
sluch

Není ticho jako ticho

17. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Dnes začíná 8. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Divadla, muzea, neziskové organizace, školy zaměřené na výuku dětí se sluchovým handicapem a mnoho dalších spolků a společností připravily bohatý program.

[více]

Dále z 211