Přejít k hlavnímu obsahu

20.5.2019 | #Pojištěnci

Třináctý ročník Stanu proti melanomu

Třináctý ročník Stanu proti melanomu se letos konal v Praze, Brně a Ostravě mezi 6. – 14. květnem.  

„Navštívilo nás velké množství osob s rozmanitými pigmentovými změnami na kůži. Řadu z těchto pacientů zaujalo motto akce: 50 odstínů melanomu. Pacienty s podezřelými útvary jsme po vyšetření na dermatoskopu museli objednat na vyšetření či zákrok na naše pracoviště.“ Po akci sdělil prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc, MBA, přednosta Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Pod záštitou České dermatovenerologické společnosti ČLS JEP, z. s. proběhly akce ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady, Masarykovým onkologickým ústavem a Fakultní nemocnicí Ostrava.

„Tento rok naši lékaři zachytili více zhoubných nádorů než v minulých letech. Je zřejmé, že prevence kožních nádorů má své nezastupitelné místo.“, řekl  MUDr. Jiří Havrlant, MHA, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava.

V rámci podpory prevence se ve Stanu proti melanomu nechal letos vyšetřit také ministr zdravotnictví Mgr. & Mgr. Adam Vojtěch, MHA a tím se zapojil mezi 4 421 osob, které Stan letos navštívili.

"Donedávna byl melanom neřešitelným zhoubným onemocněním. Zásadní obrat přinesly jednak nové léčivé přípravky, ale zejména informovanost veřejnosti a jeho včasný záchyt. Stan proti melanomu je v tomto směru zcela výjimečnou zdravotně preventivní aktivitou, která je v plném souladu s našim zaměřením. Spolupráci lékáren Dr.Max a Stanu proti melanomu proto vnímáme jako přirozený krok, který včasným záchytem kožních nádorů doslova mění životy stovek pacientů.", dodává MUDr. Gabriel Pallay, šéf odborného rozvoje lékáren Dr. Max.

Akce Stan proti melanomu je součástí celoevropské kampaně dermatologů, která má upozornit na nebezpečí výskytu rakoviny kůže a apelovat na důslednou prevenci.  „V letošním roce jsme osoby vyšetřené ve stanu vyzpovídali pomocí dotazníků o chování na slunci, používání fotoprotekce, povědomí o kožních nádorech. Tato data se stanou součástí celoevropské kampaně Evropský den melanomu“ říká doc. MUDr. Monika Arenbergerová, PhD. z Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

 

 

Generálním partnerem letošního projektu byla síť lékáren Dr. Max, hlavními partnery se staly Avéne, Bristol-Myers-Squibb. Partnery Česká pošta, Eucerin,  LA-ROCHE POSAY, Leo Pharma, MSD, Novartis, Všeobecná zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra. Hlavním mediálním partnerem byl Radiožurnál, mediálními partnery  Dvojka Česká rozhlas, Inspirante.cz, Moje zdraví a abctehotenstvi.cz.

Česká pošta, tradiční partner Stanu proti melanomu, již po čtvrté přišla s mimořádným přítiskem ke známce, pohlednicí online s tématikou prevence proti melanomu hlavně při opalování a výstavou obrazů ZDRAVOBRAZY známého kaskadéra pana Martina Huba, který si zákeřnou nemocí prošel.

Kampaň Stan proti melanomu v letošním roce odhalila 149 kožních nádorů z toho 28 melanomů. Stan navštívilo rekordních 4 421 osob.

Podrobné informace o projektu jsou uvedeny na oficiálních stránkách projektu www.melanom.cz.

 

 

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ZP

Od 2. srpna se mění podmínky komerčního pojištění cizinců pobývajících v ČR. Změny se netýkají cizinců, kteří jsou pojištěni v systému veřejného zdravotního pojištění v ČR.

29. 7. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle novely zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců, s účinností od 2. srpna 2021 platí, že cizinci, kteří nemohou být účastni systému veřejného zdravotního pojištění v ČR, uzavírají pro účely pobytu na území ČR, tzv.

[více]

Dále z 211