Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Už po půl roce po základním očkování proti koronaviru máte nárok na posilující dávku vakcíny
covid

18.10.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Už po půl roce po základním očkování proti koronaviru máte nárok na posilující dávku vakcíny

Ode dneška vstupuje v platnost rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví týkající se osob s ukončeným základním očkováním proti nemoci covid-19, jímž se zkracuje interval, po kterém je doporučena aplikace třetí, posilující dávky očkování, z osmi měsíců na měsíců šest.

Posilující dávku doporučuje ministerstvo v souladu s názorem České vakcinologické společnosti ČLS JEP zejména seniorům starším 65 let, osobám umístěným ve zdravotnických zařízeních dlouhodobé lůžkové péče, v domovech pro seniory, v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo v domovech se zvláštním režimem, pacientům s chronickými onemocněními s predispozicí k těžkému průběhu nemoci covid-19 a zdravotníkům a pracovníkům v zařízeních sociálních služeb. Platí však, že nárok na třetí dávku vakcíny má každý, kdo o ni projeví zájem, pokud od základního očkování uplynulo aspoň 6 měsíců. Na uplynutí této lhůty byste měli být upozorněni esemeskou. Očkování je dobrovolné a týká se osob starších 18 let. Posilovací dávka je vhodná zejména pro ty osoby, které jsou očkované, ale nemoc covid-19 neprodělaly.

K přeočkování jsou určeny registrované m-RNA vakcíny s názvem „Comirnaty“ od společnosti Pfizer/BioNTech a „Spikevax“ od společnosti Moderna. Jejich použití k tomuto účelu doporučila a schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Tyto vakcíny lze aplikovat i pacientům očkovaným vakcínami od společností AstraZeneca nebo Johnson & Johnson.

Více informací najdete na webu Ministerstva zdravotnictví. A nezapomeňte na očkování proti chřipce, které lze absolvovat buď současně s očkováním proti koronaviru, nebo se 14denním odstupem.

Aby vám neutekla žádná naše akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211