Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Už po půl roce po základním očkování proti koronaviru máte nárok na posilující dávku vakcíny
covid

18.10.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Už po půl roce po základním očkování proti koronaviru máte nárok na posilující dávku vakcíny

Ode dneška vstupuje v platnost rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví týkající se osob s ukončeným základním očkováním proti nemoci covid-19, jímž se zkracuje interval, po kterém je doporučena aplikace třetí, posilující dávky očkování, z osmi měsíců na měsíců šest.

Posilující dávku doporučuje ministerstvo v souladu s názorem České vakcinologické společnosti ČLS JEP zejména seniorům starším 65 let, osobám umístěným ve zdravotnických zařízeních dlouhodobé lůžkové péče, v domovech pro seniory, v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo v domovech se zvláštním režimem, pacientům s chronickými onemocněními s predispozicí k těžkému průběhu nemoci covid-19 a zdravotníkům a pracovníkům v zařízeních sociálních služeb. Platí však, že nárok na třetí dávku vakcíny má každý, kdo o ni projeví zájem, pokud od základního očkování uplynulo aspoň 6 měsíců. Na uplynutí této lhůty byste měli být upozorněni esemeskou. Očkování je dobrovolné a týká se osob starších 18 let. Posilovací dávka je vhodná zejména pro ty osoby, které jsou očkované, ale nemoc covid-19 neprodělaly.

K přeočkování jsou určeny registrované m-RNA vakcíny s názvem „Comirnaty“ od společnosti Pfizer/BioNTech a „Spikevax“ od společnosti Moderna. Jejich použití k tomuto účelu doporučila a schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Tyto vakcíny lze aplikovat i pacientům očkovaným vakcínami od společností AstraZeneca nebo Johnson & Johnson.

Více informací najdete na webu Ministerstva zdravotnictví. A nezapomeňte na očkování proti chřipce, které lze absolvovat buď současně s očkováním proti koronaviru, nebo se 14denním odstupem.

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

příspěvek

Zavádíme pořadová čísla na sezonní akce

27. 6. 2022 | #Pojištěnci | #Plátci

Vzhledem k tomu, že množství finančních prostředků ve fondu prevence, z něhož klientům vyplácíme různé příspěvky, je limitované, rozhodli jsme se zavést nový nástroj, který poskytne klientům jistotu, že mohou počítat se získáním příspěvku vyhlášeného

[více]

Dále z 211