Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Ve spolupráci s klinikami EUC spouštíme na Plzeňsku a Ústecku společný projekt: online služby praktiků
online konzultace

25.2.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Ve spolupráci s klinikami EUC spouštíme na Plzeňsku a Ústecku společný projekt: online služby praktiků

Naši pojištěnci z Plzeňského a Ústeckého kraje budou mít brzy možnost zaregistrovat se u praktických lékařů klinik EUC, se kterými pak budou moci komunikovat na dálku. Podmínkou je, že už dosáhli věku 15 let a jsou schopni spojit se s ordinací pomocí digitálních technologií. Pilotní projekt s názvem Můj praktik online bude spuštěn v průběhu března.

„Spolupráci s klinikami EUC považujeme za důležitý krok, kterým jdeme vstříc požadavkům a nárokům našich klientů v moderní digitální době. Věříme, že projekt Můj praktik online pomůže zejména těm, kteří dosud nenašli vhodnou ordinaci v blízkosti svého bydliště nebo jsou nuceni kvůli běžným úkonům dojíždět k lékaři příliš daleko,“ řekl k projektu generální ředitel Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra MUDr. David Kostka, MBA. Služba bude dostupná všem klientům starším 15 let. U nezletilých osob bude požadován informovaný souhlas rodičů nebo zákonných zástupců.

Praktičtí lékaři klinik EUC spolupracují s ambulantními specialisty a mají k dispozici nejmodernější vybavení, laboratorní služby i zobrazovací metody. Pacient na dálku bude muset svého nového praktického lékaře navštívit pouze na začátku při registraci a poté už jen tehdy, bude-li to vyžadovat jeho zdravotní stav. V ostatních případech bude mít možnost konzultovat své zdravotní problémy s lékařem z pohodlí svého domova. Na dálku si například nechá vystavit e-recept či e-žádanku na vyšetření covidu nebo si takto nechá ukončit e-neschopenku. Vyšetření online bude zaznamenáno do zdravotní dokumentace pacienta, čímž bude zajištěna kontinuita péče.

Memorandum o spolupráci mezi Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra a EUC obě strany podepsaly 21. ledna 2021.

 

Další informace budou již brzy uveřejněné na novém speciálním webu k tomuto projektu.

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Milostivé léto

Milostivé léto 2022

31. 8. 2022 | #Pojištěnci | #Plátci

Stejně jako v loňském roce i letos máte příležitost zbavit se případného dluhu na pojistném, který vám v minulosti vznikl u Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra a který je po vás vymáhán v exekučním řízení.

[více]
příspěvek

Zavádíme pořadová čísla na sezonní akce

27. 6. 2022 | #Pojištěnci | #Plátci

Vzhledem k tomu, že množství finančních prostředků ve fondu prevence, z něhož klientům vyplácíme různé příspěvky, je limitované, rozhodli jsme se zavést nový nástroj, který poskytne klientům jistotu, že mohou počítat se získáním příspěvku vyhlášeného

[více]

Dále z 211