Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Videokonzultace s lékařem na dálku
Videokonzultace s lékařem na dálku

3.7.2020 | #Pojištěnci

Videokonzultace s lékařem na dálku

Od července mohou klienti ZP MV ČR komunikovat se svým praktickým lékařem či ambulantním specialistou i na dálku online, formou videokonzultace. Umožňuje to nový výkon zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven videokonzultace vzdáleným přístupem.

Lékař s pacientem projedná jeho potíže, aktuální zdravotní stav a v případě potřeby domluví online i termín osobní, standardní klinické návštěvy. „Formu vzdálené konzultace s pacientem považujeme za smysluplnou součást zdravotních služeb a na její prosazení do úhrad z veřejného zdravotního pojištění jsme se aktivně podíleli,“ uvedl k tomu generální ředitel ZP MV ČR David Kostka.

Výkon bude nasmlouván na základě žádosti praktických a ambulantních lékařů do konce roku tak, aby se v klinické praxi vyzkoušela jeho účelnost. „Následně, pokud nevznikne výkon standardní cestou v seznamu zdravotních výkonů, bychom ho mohli modifikovat, z hlediska formy, obsahu i frekvence tak, aby ještě lépe vyhovoval potřebám pacientů a požadavkům lékařů,“ dodal generální ředitel ZP MV ČR.

Videokonzultaci může iniciovat jak pacient, tak lékař. Lékař musí pacienta znát - musí tedy být u něj registrován (v případě praktického lékaře pro dospělé či pediatra) nebo v případě ambulantního specialisty už musí být pacient v jeho dispenzární (soustavné) péči nebo mít za sebou alespoň první klinické vyšetření. Standardizovaný čas výkonu bude 15 minut a lékař jej bude vykazovat samostatně, obdobně jako ostatní výkony.

Výkon nelze využít jako náhradu preventivní prohlídky, telefonické konzultace ani k objednání na vyšetření či oznámení výsledků vyšetření.

Více informací pro poskytovatele najdete zde:
https://www.zpmvcr.cz/poskytovatele/uhrady-zdravotnich-sluzeb/telemedicina-videokonzultace/

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211