Přejít k hlavnímu obsahu
rodina u PC

4.11.2020 | #Pojištěnci

Víte, že čas na podání žádosti o příspěvek z Fondu prevence máte do 30. listopadu?

Milí klienti, věříme, že s letošní nabídkou bonusů z Fondu prevence jste byli opravdu spokojeni. Nabídli jsme vám příspěvky na podporu sportování a nejrůznějších forem zdravotní prevence v celkové hodnotě 260 milionů korun. Pokud jste ještě letos příležitost získat příspěvek nevyužili, připomínáme, že na podání žádosti o proplacení příspěvku zbývá čas ještě do 30. listopadu.

Nemusíte přitom chodit osobně na klientské centrum. V této epidemiologicky nepříznivé situaci to ani není vhodné. Vyplněnou žádost o příspěvek s přiloženým platebním dokladem nám můžete poslat poštou nebo e-mailem. My žádost zpracujeme a peníze vám zašleme na bankovní účet.

Již nyní se ale můžete těšit na příští rok. Připravujeme novou nabídku zajímavých bonusů z Fondu prevence a věříme, že pro vás bude stejně lákavá, jako ta letošní. Přehled příspěvků bude zveřejněn na našem webu.

Co je to Fond prevence a k čemu slouží

Fond prevence je samostatným fondem, který zdravotní pojišťovna tvoří na podporu zdravého životního stylu a prevence pro své klienty. Fond prevence stojí mimo základní fond veřejného zdravotního pojištění, ze kterého se hradí zdravotní služby.

Zaměstnanecké zdravotní pojišťovny tvoří Fond prevence především z vybraných sankcí od neplatičů pojistného, tedy z pokut a penále, dále ho mohou doplnit z peněz, které mají na svém provozním fondu, a pokud mají vyrovnané hospodaření a naplněný rezervní fond, mohou Fond prevence ještě obohatit max. jedním promile ze základního fondu.

Příspěvky mohou klienti čerpat na pravidelné sportovní aktivity, na preventivní vyšetření nebo očkování nehrazená z veřejného zdravotního pojištění.

 

Pokud s námi potřebujete cokoliv probrat, máte k dispozici tyto komunikační kanály:

e-mail: info@zpmvcr.cz
infolinka: 844 211 211, 222 222 255
E-komunikace: eforms.zpmvcr.cz
pošta: ZP MV ČR, P. O. BOX 95, 772 00 Olomouc 2
datová schránka: 9swaix3
sběrné boxy na klientských pracovištích

S ohledem na epidemiologickou situaci a nouzový stav vás prosíme, abyste si dříve než nás osobně navštívíte, ověřili otevírací dobu konkrétního pracoviště, a to zde: https://www.zpmvcr.cz/pracoviste

Přejeme pevné zdraví!

Vaše ZP 211

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Dále z 211