Přejít k hlavnímu obsahu
peníze

20.5.2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Za první čtvrtletí jsme vám vrátili za doplatky na léky přes 12 milionů korun

Více než 12 milionů korun vrátila ZP MV ČR svým klientům za přeplatky na léky, které doplatili v prvním čtvrtletí v lékárnách. Peníze se vracely 24 766 pojištěncům. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se zvýšil jak počet klientů s nárokem na vratku, tak i celková vyplacená částka.

„Oproti prvnímu čtvrtletí loňského roku se letos zvýšil počet příjemců o 3 387 a celková vrácená částka o téměř 1,5 milionu Kč,“ uvedla mluvčí ZP MV ČR Hana Kadečková. „Téměř 19 tisíc klientů stále ještě dostalo peníze zpět poštovní poukázkou a domů si v peněženkách odneslo téměř devět milionů korun,“ upozornila Kadečková. ZP MV ČR dlouhodobě informuje své klienty, že je pro ně pohodlnější, a především bezpečnější dostávat peníze převodem na bankovní účet. Většina příjemců jsou senioři či chronicky nemocní lidé, někteří z nich se sníženou či obtížnou pohyblivostí, v době pandemie koronaviru jim navíc hrozí možná nákaza a pominout nelze ani riziko krádeže či ztráty peněz. Všem těmto rizikům se lze vyhnout právě bezhotovostním převodem peněz.

Jak si zřídit bezhotovostní převod

K bezhotovostnímu zasílání je třeba vyplnit "Žádost o vypořádání výplat nadlimitních částek za poplatky a doplatky na bankovní účet“ na kterémkoliv klientském pracovišti pojišťovny nebo si žádost stáhnout zde a po jejím vyplnění ji doručit pojišťovně. Další možností je zadání údajů o bankovním účtu online v rámci E-komunikace v části Samoobsluha přes funkci Správa ověřeného bankovního spojení. Tato možnost je určena pro registrované uživatele online komunikace se ZP MV ČR. O přístupové kódy je možno požádat zde. Napříště už peníze půjdou přímo na účet.

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]
sluch

Není ticho jako ticho

17. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Dnes začíná 8. ročník festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Divadla, muzea, neziskové organizace, školy zaměřené na výuku dětí se sluchovým handicapem a mnoho dalších spolků a společností připravily bohatý program.

[více]

Dále z 211