Přejít k hlavnímu obsahu
  1. Úvod
  2. O nás
  3. Aktuality
  4. Začala druhá fáze odběrů krve pro studii anticovidových protilátek
odběr

27.4.2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Začala druhá fáze odběrů krve pro studii anticovidových protilátek

Do sérologické studie zaměřené na výzkum hladiny IgG protilátek proti covidu-19, kterou provádí výzkumné centrum RECETOX Přírodovědné fakulty Masarykovy univerzity v Brně ve spolupráci s naší pojišťovnou a s Asociací laboratoří QualityLab, se přihlásilo celkem téměř 29 tisíc lidí. Prvního dubna pak byla spuštěna druhá fáze testování.

Možnost přihlásit se do studie vypršela 31. března 2021. Získáním 29 tisíc lidí k účasti na studii byl naplněn cíl sestavit dostatečně reprezentativní vzorek populace. Prvního dubna bylo ukončeno odebírání prvních vzorků krve a zahájeno druhé testování, které má každý z přihlášených účastníků absolvovat právě po půlroce od prvního odběru.

Připomínáme všem účastníkům studie, že termín druhého odběru je individuální a odvíjí se od data prvního odběru. To znamená, že například ti z vás, kteří se nechali otestovat krátce po spuštění studie, např. na konci října loňského roku, by měli stihnout druhý odběr právě teď, na konci dubna. Vaše tři testy (odběry krve) by měla provádět vždy stejná laboratoř, a proto vás žádáme, abyste šli na totéž odběrové místo jako poprvé, eventuálně na odběrové místo téže sítě laboratoří.

K absolvování odběru budete příslušnou laboratorní společností vyzváni, pokud jste na odběrovém místě sdělili své kontaktní údaje. V opačném případě prosím laboratoř sami kontaktujte. Infolinky a seznam testovacích míst najdete na webu. Na klientském centru laboratoře také dostanete případné další instrukce, např. zda je třeba se předem objednat. Systém objednávání je totiž v každé síti zapojených laboratoří odlišný.

Druhý test vám přinese novou informaci o tom, jak jste chráněni před onemocněním covid-19. Zjistíte nejen to, zda dlouhodobé paměťové protilátky proti covidu v krvi máte, ale pokud byl už váš první test pozitivní, uvidíte, jestli vám paměťové protilátky v krvi půl roku vydržely a jak se jejich hladina za tu dobu změnila.

Jste-li klientem Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR, pět stovek ze šesti za váš test opět uhradíme. Žádat o příspěvek za druhý odběr je ale možné až po třetím odběru. Za druhý a třetí odběr vám tedy přispějeme dohromady tisíc korun.

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

Dále z 211