Úvodní strana

Přihláška
Pojištěnce

Zobrazit obsah sekce

Zdravotní sestra je náročné povolání. A my si všech vážíme

Zdravotní sestra je náročné povolání. A my si všech vážíme
28. 2. 2018

Zdravotní sestra stojí u zrodu nového života, ale i u jeho skonu. Denně prožívá bolest a utrpení pacientů, ale i radost z jejich uzdravení… Je to krásné povolání, ale nesmírně náročné.

Zdravotní sestra je pravou rukou lékaře, musí zvládat řadu odborných lékařských úkonů a pohotově reagovat na nepředvídatelné situace. Zároveň si za každých okolností musí zachovávat trpělivost, empatii a lidský přístup. Právě sestřička je ta, která nemocnému u lůžka, ale i v ordinaci věnuje úsměv, někdy pohlazení a často pochopení.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) si nesmírně váží možnosti být jedním z partnerů soutěže Sestra roku, jejíž slavnostní vyhlášení proběhne 1. března 2018 v pražském Divadle Hybernia. „Chceme sestřičky i všechny nelékařské zdravotnické pracovníky ujistit, že si jejich práce vážíme, víme, jak je náročná, zodpovědná a potřebná. Jejich povolání vnímáme jako naprosto nezastupitelné. Oceňujeme, že podobná soutěž existuje. Přesto, že prvenství v každé kategorii náleží vždy jen jednomu, pro nás jsou vítězové všichni, kteří svou práci dělají s obrovským nasazením,“ říká Hana Kadečková, tisková mluvčí ZP MV ČR.

Posláním soutěže je především vzdát hold českým sestřičkám i ostatním nelékařským pracovníkům, ocenit ty nejlepší z nich a poděkovat jim za nasazení, s nímž dnes a denně vykonávají svoji práci. Ženy a muži, kteří si zvolí tuto profesi, vědí, že je čeká dlouhodobá fyzická i psychická zátěž, spousta hodin přesčasů, a především velká zodpovědnost za zdraví a životy pacientů. „Ve své profesi jsem potkala mnoho sester, pro něž je jejich práce posláním. Pracují s opravdovým zápalem, často nad rámec svých povinností, za neadekvátní finanční ohodnocení. Podobné akce, které jejich práci zviditelňují a oceňují, proto jménem České asociace sester vítám a jsem velice ráda, že je takto vnímají i další partneři,“ dodává Martina Šochmanová, prezidentka ČAS.

Soutěž Sestra roku se letos koná již poosmnácté. Je určena zdravotním sestrám, porodním asistentkám, praktickým sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům, kterým se jejich profese stala spíše posláním než pouhým zaměstnáním. Ocenění se předává ve dvou kategoriích: Sestra v přímé ošetřovatelské péči a Sestra v managementu a vzdělávání. Dále se uděluje Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství a samotná veřejnost rozhoduje o vítězi v kategorii Sestra mého srdce.

 

Formuláře

Registrace nového pojištěnce

Aktuality

Naše pracoviště

Naše pracoviště jsou po celé ČR. Vyberte si to, které je vám nejblíže

Akční nabídky

Bonusy

Připravili jsme pro vás celo řadu výhod a nadstandardních benefitů!

Třeba příspěvek na školku v přírodě!

Využijte možnost převodu příspěvků z rodiče na dítě a získejte tak až 1500 Kč na ozdravný pobyt. A k tomu dalších 500 Kč například na očkování.