Přejít k hlavnímu obsahu

1.6.2018 | #Pojištěnci

ZP 211 podpoří telemonitoring těhotných

Zdraví vede ke štěstí a šťastný život je to, o co všichni usilujeme.

Proto ZP 211 vymýšlí nové projekty posilující zdraví svých klientů. Nyní přichází s podporou telemonitoringu, tedy moderní metody sledování zdravotního stavu pacienta na dálku. Týkat se bude sledování žen s těhotenskou cukrovkou.

„Rádi uvádíme v život další novinku, která povede k vyšší kvalitě zdraví, tentokrát budoucích maminek a především jejich potomků,“ řekl k tomu generální ředitel ZP 211 David Kostka.

On-line kontrola

Služba umožňuje on-line kontrolu léčebného režimu a dálkovou komunikaci mezi lékařem-diabetologem a nastávající maminkou. Z toho je patrné, že odpadají časté návštěvy lékaře, které jsou u klasické léčby těhotenské cukrovky nutné. Navíc, pacientka je pod stálou kontrolou lékaře – specialisty, který v případě nutnosti rychle zasáhne.

Těhotenská cukrovka neboli gestační diabetes mellitus, je zvýšená hladina krevního cukru poprvé zjištěná v těhotenství. Ve většině případů po porodu odezní. Neléčená ovšem přináší značná zdravotní rizika pro matku i dítě. Typické je, že dítě se rodí s vysokou porodní váhou nad čtyři kilogramy a matka tedy při porodu podstupuje všechna rizika, která velká porodní váha novorozence při porodu přináší. Orgány dítěte se nemusejí vyvíjet správně, může trpět problémy s dýcháním a v dospělém v životě být náchylnější k obezitě a cukrovce II. typu.

Počet případů vzrostl trojnásobně

V posledních letech se těhotenská cukrovka vyskytuje čím dál častěji. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) jí dnes trpí ve srovnání s rokem 2000 více než trojnásobek matek.

Přitom léčba těhotenské cukrovky je poměrně snadná. Většinou je možno kompenzovat ji úpravou životosprávy, tedy zdravým jídelníčkem a dostatkem pohybu. V těžších případech je někdy nutné nasadit inzulin.

Při dodržování léčebného režimu a udržování hladiny krevního cukru ve stanoveném rozmezí po porodu nemoc obvykle končí bez dalších zdravotních komplikací pro maminku i dítě.

Zdravotní stav vyhodnocuje lékař

Na klasickém způsobu léčby těhotenské cukrovky je obtěžující a i náročné to, že žena se musí při měření hladiny cukru v krvi naučit správně interpretovat výsledky testů. Musí sama vědět co a kdy dělat. Navíc musí pravidelně a poměrně často navštěvovat diabetologa.

Telemonitoring je přínosný především tím, že vyhodnocování výsledků za ni dělá lékař, který včas zasáhne, když jsou výsledky glykémie špatné. Přidanou hodnotou je i fakt, že odpadne nutnost častého cestování za diabetologem.

Těhotným klientkám ZP 211 s gestační cukrovkou, kterým tuto metodu sledování doporučí jejich lékař, a ony si ji zaplatí ze svého, ZP 211 přispěje z fondu prevence částkou 2500 Kč.

 

    Potvrzení o úhradě telemonitoringu těhotenské cukrovky
 

Na vašem zdraví nám záleží! ZP 211

Aby vám neutekla žádná naše slevová akce nebo nabídka,
sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu

Přečtěte si také

samotest

Ukončení provozu portálu Samotesty-covid.cz

23. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci

Vážení zaměstnavatelé,    k 30. září 2021 dojde k ukončení provozu portálu všech zdravotních pojišťoven Samotesty-covid.cz, který sloužil pro odesílání žádostí o příspěvek na částečnou kompenzaci nákladů na samotestování ve firmách a u OSVČ.

[více]
ruce

Pacientů s alzheimerem přibývá. Většina z nich se o své diagnóze nedozví včas

21. 9. 2021 | #Pojištěnci | #Plátci | #Poskytovatelé

Podle Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) se loňský počet jejích klientů s Alzheimerovou chorobou zvýšil o 6 %. Alarmující je, že drtivá většina pacientů je diagnostikována pozdě nebo o své nemoci vůbec neví. Riziko onemocnění se přitom zvyšuje s věkem – předcházet mu pomáhá především vyvážená strava a zdravý životní styl.

[více]

Dále z 211